Nový portál Markeťáci.online chce vzdělávat i budovat komunitu

Ačkoliv by se mohlo zdát, že český marketingový rybníček je poměrně malý, při bližším prozkoumání se z něj stává spíše velký oceán, v němž se snadno ztratíte. Jaké nástroje se v Česku vyplatí pro online marketing využívat? Jakou firmu si vybrat, aby se vám starala o vaši digitální tvář? Tohle všechno vám vyjasní nový marketingový portál. Markeťáci.online je odvážný počin marketingových nadšenců ze společnosti Textfield s.r.o. Sami se marketingem zabývají, snaží se pomoct firmám najít unikátní hlas, jímž by se odlišily od konkurence. Během karantény kvůli novému typu koronaviru se ovšem rozhodli, že kromě své běžné práce věnují energii vytvoření něčeho, co v Česku doposud nebylo – portálu Markeťáci.

Přehled marketingových specialistů na jednom místě

Markeťáci.online se chtějí zaměřit hlavně na networking a budování komunity lidí, kteří se marketingem živí a milují ho. Přesně proto na portálu najdete přehledně vypsané marketingové firmy. Jaké? Ty, jež se zaregistrovaly. Zcela zdarma, protože Markeťáci nechtějí upřednostňovat velké agentury. Stejnou šanci představit se zde mají velké či malé firmy i freelanceři. Na portálu nenajdete žádné hodnocení firem, hodnotit firmy totiž není účelem. Mají se zde prezentovat samy pomocí svých realizovaných projektů. I ty si na webu prohlédnete, takže si můžete udělat představu, co všechno daný marketingový specialista zvládá, nebo se inspirovat k podobné tvorbě.

Velký soupis užitečných marketingových nástrojů

Můžete se dokonce podívat, jaké marketingové nástroje jednotlivé firmy používají. Na webu najdete soupis všech možných užitečných nástrojů, těch zahraničních i čistě českých. Některé z nich možná znáte, jiné objevíte. U nástrojů najdete i hodnocení od samotných markeťáků, takže se dočtete, jestli má smysl danou věc zkoušet, nebo raději sáhnout po alternativě apod. Prezentované nástroje se týkají různých témat. Objevíte PPP systémy, grafické editory, pomocníky pro rozesílání e-mailových newsletterů i pomůcky na online sdílení dokumentů. Jestliže vám tam nějaký nástroj chybí, nestyďte se ho přidat. Zaregistrovaní markeťáci se totiž mohou podílet na obsahu webu. Tvoří ho tím, že přidávají a hodnotí nástroje, zadávají vlastní realizované projekty, jimiž se prezentují, a mohou také přispívat do magazínu.

Magazín se snaží vzdělávat profesionály i samouky

Součástí portálu Markeťáci.online je rovněž marketingový magazín. V něm najdete mnoho zajímavého – konkrétní návody, tipy a triky z různých oblastí. Nejde o žádné texty přeložené ze zahraničních webů, obsah je originální, tvoří ho sami marketingoví specialisté. Magazín v budoucnu nabídne i rozhovory se zajímavými osobami pohybujícími se v oblasti digitálního marketingu, chystají se také reportáže. Už nyní si můžete přečíst návody a přepadovky třeba o srovnání chatbotových platforem, komunikaci na sociálních sítích v krizových situacích, online nástrojích pro copywritery apod.

Unikátní český projekt se chce zaměřit hlavně na networking

Podobný projekt v českém internetovém světě doposud neexistoval. Tvůrci ho postavili na flexibilním českém systému Nette a průběžně ho chtějí rozšiřovat. Plánují hlavně nové sociální funkce. Jejich cílem je vybudovat portál, kam se budou lidé se zájmem o digitální marketing chodit vzdělávat i seznamovat. Chtěli dát šanci i menším markeťákům, aby se mohli zdarma prezentovat na nějakém relevantním portálu. Zároveň chtějí pomoct českým firmám, jež hledají kvalitního marketingového specialistu. Ať už tedy patříte do jakékoliv skupiny, na portálu si určitě najdete něco zajímavého. Spuštěn byl teprve 15. září, ale rozjíždí se velmi slušně.

Publikováno: 19. 09. 2020

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek