Nedostatek zaměstnanců pomohou řešit rezervační systémy

Nízká nezaměstnanost a s tím související nedostatek pracovních sil může být zásadním problémem pro každého podnikatele. A to zejména v oblastech, kde je neustálý tok zákazníků a jejich poptávky či rezervace je potřeba flexibilně, rychle a aktivně řešit. Jak tuto zapeklitou situaci z pohledu podnikatele nebo živnostníka řešit? V takových případech je klíčové minimalizovat časové ztráty a zajistit co nejefektivnější obsluhu i ve chvílích, kdy na provozovně nebudete mít prostor se nově příchozím zákazníkům věnovat. Přesně v takových chvílích se hodí mít po ruce sehranou dvojku v podobě rezervačního systému Reservanto a pokladního systému Poska.

O zákazníkovi můžete během okamžiku vědět vše

Propojení těchto dvou nástrojů prakticky zastane pracovníka, protože významně zjednoduší a zefektivní chod vaší provozovny. Když zákazník vstoupí do vaší kavárny, kadeřnictví nebo jiného podniku, každá minuta je důležitá. Propojení Posky a systému Reservanto vám uvolní ruce, neboť získáváte okamžitý přehled o příchozím zákazníkovi. Odpadávají tak běžné provozní starosti, jako kdo má ve chvíli příchodu zákazníka právě volné ruce, hledání v rezervační knize nebo ověřování, zda je zde klient poprvé a potřebujete od něj více informací.

Tyto drahocenné minuty můžete věnovat hodnotnějším aktivitám. Díky Reservanto totiž budete schopni rychle identifikovat, proč zákazník přišel, a poskytnout mu tak maximálně personalizovaný servis. Okamžitě máte k dispozici také informace o historii zákazníka. To vám umožní lépe pochopit a pracovat s jeho preferencemi a chováním. Podrobná znalost zákazníka může být klíčová při nabídce doplňkových služeb nebo dalších produktů během návštěvy. Kromě potenciálního zvýšení prodeje vytvoříte příchozím příjemný zážitek a zároveň zvýšíte šance na opakovanou návštěvu nebo další doporučení.

Zjednodušte platbu a nabídněte kredity či permanentky

Jedním z benefitů propojení Posky s Reservanto je možnost okamžité úhrady. Zákazník může platit svým kreditem nebo permanentkou, což opět šetří čas a usnadňuje celý proces. Efektivní správa plateb vytváří plynulý a bezproblémový zážitek z návštěvy pro zákazníka i pro vás. Kredit nebo permanentka jsou zároveň dobrou motivací pro zintenzivnění návštěv nebo pravidelné opakování. Stálým zákazníkům můžete v rámci rezervačního systému taktéž nastavit speciální slevy.

Ušetřete si čas, personální zdroje a vytvořte si konkurenční výhodu. Váš podnik může získat díky Reservanto náskok před ostatními. S propojením Posky a Reservanto získáte kontrolu nad pracovními silami, optimalizujete procesy a posunete obsluhu na novou úroveň. Zároveň si můžete nejprve vyzkoušet rezervační systém zdarma, abyste mohli přidanou hodnotu online rezervací otestovat ve svých podmínkách a běžném provozu.

Publikováno: 10. 01. 2024 / Aktualizováno: 11. 01. 2024

Kategorie: Software

Autor: Adam Hájek