Se Safescan si na vás padělatelé peněz nepřijdou

Obsah článku:
  1. A jak to funguje?

Padělatelé peněz, respektive falešné bankovky – noční můra všech...jednoduše nás všech. Zjištění, že jsou zrovna vaše peníze padělané zkrátka nepatří k nejpříjemnějších zážitků, ale když už je máme v kapse, nic moc s tím nenaděláme. Odhalit padělek je přitom mnohem jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. Ba ne, kontrola vodoznaku dnes není řešením, šikovnější padělatel dokáže si totiž poradí s tímto ochranným prvkem. Kvalitně padělané bankovky od těch pravých pouhým okem skutečně neodlišíte. Existují však „mašinky“, které jsou schopny prověřit pravost s naprostou přesností. Patří mezi ně i detektory Safescan.

Přicházíte do styku s větším množstvím bankovek, než je zdrávo (mimochodem – závidíme vám)? V tom případě se bez testeru bankovek neobejdete. Safescan je účinným a velmi rychlým řešením, díky kterému předejdete zjištění, že vám někdo podstrčil falešné peníze. K dostání je ve dvou variantách a to jako:

  • fix
  • ultrafialový detektor

Využití se však neomezuje jen na kontrolu všech typů bankovek libovolné měny. Se Safescan můžete velmi snadno prověřit i kreditní karty, pasy a další dokumenty, které jsou vybaveny ochrannými prvky.

A jak to funguje?

V případě pera stačí bankovku označit a pokud označení zmizí, nejedná se o padělek. V opačném případě si z vás někdo nepěkně „vystřelil“.

Zatímco fixy slouží jen k základní identifikaci bankovek, elektronické detektory zvládají i kontrolu zmíněných kreditních karet a dalších věcí opatřenými bezpečnostními prvky. Prověří správnost vodotisku, mikrotisku, ochranných UV prvků. Fungují na principu UV lampy a intenzivního bílého světla.

Velmi příjemná i cena, která začíná na necelé pětistovce za sadu 10ti per a vyšplhá se jen těsně nad dvanáct set v případě lepšího detektoru. Obojí si můžete objednat na safescanshop.cz.

Publikováno: 26. 11. 2012

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: bezpečnostní prvky peníze | kontrola peněz | padělané bankovky | padělky | safescan | UV | vodoznak