Multimediální tvorba - atraktivní obor, který vás bude bavit

Výběr střední školy patří mezi důležitá rozhodnutí, která mohou výrazně ovlivnit budoucí uplatnění na trhu práce. V zásadě platí dvě pravidla, kterými by se měl každý řídit – osobní vztah k danému oboru a jeho perspektiva. Dnes vám představíme renomovanou pražskou střední školu, která umožňuje studium multimediální tvorby. Jde o Střední školu cestovního ruchu ARCUS, s.r.o., která byla založena v roce 1993.

Konečně škola, kde kantoři preferují individuální přístup

Důvodů, proč studovat na prestižní soukromé střední škole v Praze, je hned několik. Pádným argumentem budiž skutečnost, že žáky perfektně připravuje na budoucí zaměstnání, ale také následné studium na vysoké škole. Žáci jsou vedeni k samostatnosti a je upřednostňován tvůrčí a individuální přístup. O výuku se starají zkušení interní učitelé s mnohaletými zkušenostmi, ale také externisté z vysokých škola a praxe. Rodiče jsou o výsledcích potomků pravidelně informování a to písemným hodnocením o prospěchu studenta ve všech jednotlivých předmětech. Do klasifikace mohou průběžně nahlížet online a stejně tak kontrolovat absenci žáků. Studenti se učí v moderně vybavených učebnách, mohou využívat internet (i mimo výuku), ateliér a široké spektrum učebních pomůcek. V průběhu roku absolvují praktická cvičení mimo školu, kurzy a spoustu akcí, které souvisí s daným oborem. ARCUS A protože jsme IT magazín, zaměřili jsme se na obor Multimediální tvorba. Studijní obor Multimediální tvorba má formu čtyřletého denního studia a v rámci jedné třídy se ho bude účastnit 20 žáků. Hlavním pilířem jsou tyto odborné a profilující předměty:
  • výtvarná tvorba
  • prostorová tvorba
  • multimediální technologie
  • digitální fotografie a animace
  • tvorba a správa webových stránek
  • design
  • AutoCAD
  • management
  • marketing
Studenti se již od 1. ročníku učí 2 cizí jazyky, přičemž si mohou vybrat mezi angličtinou, němčinou, španělštinou, francouzštinou a ruštinou. O perfektní jazykovou vybavenost se starají rodilí mluvčí. Střední škola ARCUS úzce spolupracuje s jazykovou agenturou British Council a umožňuje žákům složení zkoušek na certifikáty FCE a CAE. Uplatnění budoucích absolventů je zřejmé. Stanou se z nich programátoři, DTP pracovníci, odborníci na marketing... Zkrátka a dobře specialisté, na které čeká na současném i budoucím trh práce nespočet atraktivních pracovních příležitostí. Zmínili jsme, že v rámci výuky nejde jen o „biflování“ teorie, ale především o praxi. Studenti dostanou možnost aplikovat své znalosti na vylepšování skutečné cestovní kanceláře ARCUS. Například při tvorbě nového katalogu, tvorbě reklamních videí, správě webových stránek nebo plánování efektivní marketingové strategie. Za svou činnost budou finančně ohodnoceni. Multimediální tvorba

Co byste měli vědět o Střední škole cestovního ruchu ARCUS?

Multimediální tvorba patří mezi populární obory, o které je v posledních letech obrovský zájem. Vyberete-li si za své zázemí střední školu ARCUS, nebudete litovat. Školné činí 28 900 Kč za rok, učebnice a sešity jsou zdarma a pro mimopražské studenty je připraveno komfortní ubytování. Na závěr jsme si nechali příjemnou informaci pro milovníky značky Apple. ARCUS spolupracuje se společností iStyle, která se specializuje na produkty amerického výrobce a studenti si díky tomu mohou zakoupit zboží výrazně levněji a ušetřit. Na druhou stranu tuto výhodu možná nevyužijí, protože jim škola při nástupu do 1. ročníku zapůjčí iPad mini. Znáte jinou střední školu, kde vám ke studijním účelům dají k dispozici tablet? Další informace o škole, průběhu studia oboru multimediální tvorba a přijímacích zkouškách najdete na www.arcus9.cz.

Publikováno: 16. 12. 2014 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek

Tagy: obor multimediální tvorba | studium oboru multimediální tvorba