Digitální videokamery NEJSOU zbytečné. S jinými zařízeními tak kvalitní video nepořídíte!

Znáte lepší způsob, jak uchovat vzpomínky, než prostřednictvím fotografií? Jasně, videosekvence! Pokud jste se rozhodli, že začnete pravidelně natáčet oslavy narozenin, momentky z rodinné dovolené u moře a další situace, které si chcete v budoucnu připomenout, možná vás napadlo, že si pořídíte digitální videokameru. Není však v době, kdy natáčení videa zvládne kdejaký smartphone nebo tablet, poněkud zbytečná? Pochybnosti o smyslu digitální videokamery vyvrátíme hned v úvodu. Multifunkční zařízení sice umí natáčet videosekvence, ale jejich kvalita se s kvalitou záznamů z plnohodnotné videokamery nedá srovnat. A to ani v případě digitálních fotoaparátů. Pohráváte-li si s myšlenkou, že budete točit digitálním foťákem, připravte se na vysokou investici. Slušné video totiž pořídíte jen s high-endovými modely. Digitální kamery jsou pro natáčení videa nejlepším možným řešením a nabízí uživatelům spoustu užitečných funkcí. Za zmínku stojí redukce otřesů, stabilizace obrazu, nejrůznější automatické režimy a v neposlední řadě také perfektní zoom. V současné době si můžete vybrat mezi digitálními kamerami, které záznam uchovávají na:
  • miniDV kazety
  • DVD
  • paměťové karty
  • HDD
Pro běžného uživatele jsou ideální kamery na paměťové karty, které jsou kompaktnější a lehčí než kamery s harddiskem. Na obranu HDD kamer však připouštíme, že se na paměťovou kartu nevleze několik desítek hodin videozáznamu ve FullHD kvalitě. A co se týče miniDV kazet, využijí je především ti, kteří chtějí video upravovat prostřednictvím speciálního software. Na miniDV kazetu se standardně vejde 60 minut záznamu a na LP režim 90. Ceny levnějších digitálních videokamer začínají již pod hranicí dvou tisíc korun a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří se spokojí s digitálním zoomem a kvalitou obrazu v HD rozlišení (obvykle 1280x720, 30fps). V cenovém rozpětí mezi pěti až deseti tisíci korunami však najdete velmi slušné kousky, se kterými pořídíte vysoce kvalitní video. A pro ty nejnáročnější jsou připraveny profesionální kamery v ceně několika desítek tisíc. Jejich možnosti jsou díky výměnným objektivům takřka neomezené. Zajímá vás, které digitální videokamery jsou momentálně na trhu? Potřebujete poradit s výběrem od profesionálů? Zkuste to na www.aaron.cz. Prodejce mimo jiné nabízí také populární outdoorové videokamery, které vám umožní věrně zachytit adrenalinové zážitky.

Publikováno: 17. 03. 2014 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: digitální videokamery | digitální videokamery na paměťové karty | jak vybrat digitální videokameru | videokamery do 2000