Kabelky, brašny, batohy. V čem vlastně přenášet notebook?

Notebook si lidé pořizují zpravidla z důvodu, že si jej potřebují přenášet – nejen od stolu do postele, ale také třeba do zaměstnání, školy či kamkoliv jinam. A jakmile vyjdete z domu, už je na místě uvažovat o nějakém ochranném obalu, který zajistí, že vaše zařízení nezmokne, nebude poškrábané ani špinavé. Notebook, který nikam nepřenášíte, v podstatě ztrácí svou hlavní funkci. Samozřejmě jsou velké sedmnáctipalcové modely, jejichž transportování je poněkud obtížnější. Na druhou stranu ale narazíte i na velmi lehké třináctipalcové varianty s dlouhou výdrží, jež se dají nosit denně v kabelce. Ovšem je vůbec dobré dávat notebook do kabelky?

Obal od spolehlivého výrobce je dobrou variantou

Batohy, brašny a pouzdra patří mezi základní počítačové příslušenství. Chcete-li, aby vám notebook dlouho vydržel, přenášejte jej pouze v pouzdrech a obalech k tomu určených. Máte v podstatě dvě možnosti – buď si pořídíte přímo batoh či tašku na laptop, či jen pouzdro, s nímž ho poté strčíte do kabelky nebo batohu. Pokud sháníte obal co nejmenších rozměrů, mohlo by vám vyhovovat neoprenové pouzdro. To však ochrání spíše před poškrábáním, nikoliv před nárazy. Jestliže plánujete nosit notebook denně v batohu, lepší bude obal z pevnější pěny. Nebo rovnou batoh na notebook.

Kabelka nebo batoh na notebook mohou být elegantní

Existují kufry, batohy i tašky určené přímo na nošení notebooku. Ve většině případů vypadají poměrně elegantně, takže je lze nosit do práce i školy. Mívají pevně vyztuženou kapsu na laptop a většinou i menší kapsičky na myši a další počítačové příslušenství. Také bývají nepromokavé. Vyrábí se i varianty pro ženy. Pořídíte dámské tašky, a dokonce i vyloženě kabelky s polstrovanou kapsou na notebook. Musíte ale hledat, není jich zrovna moc. Zkuste se poohlédnout třeba v e-shopu pocitace-notebooky.cz.

Publikováno: 26. 09. 2017

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: v čem přenášet notebook