Jak na vícejazyčný web na WordPressu? S WPML to jde snadno!

WordPress je fenomén. Nejoblíbenější open source CMS byl poprvé vydán 27. května 2003 a momentálně je k mání ve verzi 4.2.2. V podstatě lze říct, že WordPress = internet, tedy alespoň do značné míry, protože počet instalací dosahuje téměř 25 % z top 10 milionů webových stránek. V následujících řádcích se však nebudeme hrabat v číslech – zaměříme se na prémiový plugin, který umožňuje kompletní překlad do cizích jazyků. Možná se vám bude hodit...

Co je WPML a co umí?

Pluginů přibývá a funkcionalita WordPressu je na stále vyšší úrovni. Ale co když potřebujete vícejazyčný web? Musíte kvůli toho provést zvláštní instalaci pro každou jazykovou verzi? Ani omylem – díky wpml neboli WordPress Multilingual pluginu můžete vytvořit překlad webu do několika libovolných jazyků. Proč si to komplikovat, když si můžete koupit plugin wpml? Získáte perfektní nástroj, se kterým hravě přeložíte web libovolného charakteru. Blog, firemní prezentace, e-shop, rozsáhlejší projekty... to vše na libovolnou jazykovou mutaci. Ve výchozí instalaci je více než 40 jazyků, ale můžete přidat i další. Problém nepředstavují ani jazyky, ve kterých se text píše zprava doleva. Obsah můžete spravovat na stejné doméně, subdoménách i na zcela odlišných doménách. Už žádné editování .po souborů, texty v šablonách a pluginech přeložíte pěkně v administraci. Uvidíte, kde jsou texty v kódu i na samotném webu. A pokud navrhujete vlastní šablony, wpml vám ušetří spoustu času tím, že umožňuje zahrnout vestavěnou navigaci a funkce pro odkazování.

Kde plugin koupíte?

Zajímají-li vás další funkce wpml a zároveň se chcete podívat na snímky z rozhraní pluginu, pokračujte na www.wpml.cz. Rozšíření je k mání ve třech placených verzích, které se liší funkcemi. Pokud od 30ti dní od zakoupení shledáte, že vám plugin nevyhovuje, prodejce vám vrátí peníze. A ti zní férově, ne?

Publikováno: 20. 05. 2015 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Tvorba webu

Autor: Adam Hájek

Tagy: vícejazyčný web wordpress | wordpress wpml | wpml