Dedikované servery od Coolhousing

Nestačí vám obyčejný bezlimitní hosting a potřebujete mnohem výkonnější, ale zároveň cenově přijatelnou alternativu? Náročné projekty často potřebují vlastní železo a není nic jednodušší, než situaci vyřešit dedikovaným serverem. Jeho výkon se, na rozdíl od VPS, nedělí mezi několik klientu, ale je plně k dispozici pouze pro jednoho uživatele. A právě to ty z vás, kteří o této formě hostingu delší dobu uvažují, jsme se rozhodli přiblížit jednu z nejatraktivnějších nabídek, na kterou jsme při svém průzkumu narazili. Jednou ze společností, která tuto službu nabízí, je i Coolhousing.net. Společnost disponuje moderním datacentrem s nepřetržitými dodávkami elektrické energie, rychlým internetovým připojením (zahrnuje IPv4 a IPv6 adresy) a možností BGP přesměrování. Samozřejmostí jsou ideální podmínky pro provoz serverů a kvalitní hardware, který uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Posuďte sami.

Proč si pořídit dedikovaný server od Coolhousing?

Největší výhodu dedikovaného serveru jsme zmínili již na začátku – nekoná se sdílení a rozdělování výkonu. Uživateli zároveň odpadají veškeré starosti, které by musel řešit v případě vlastního serveru. Coolhousing.net poskytuje nepřetržitou podporu a pro zájemce také monitoring chodu serveru. Příjemný je i bonus v podobě extra 100 GB prostoru na externím disku. Programové vybavení serverů je individuální s ohledem na potřeby uživatele a datové přenosy neomezené. Zní to slušně, co říkáte? Pojďme se ale podívat na samotné dedikáče.

Dedikované servery Hewlet Packard

Hardware od společnosti HP byl vždy synonymem pro vysoký a stabilní výkon a nabízené dedikované servery nejsou výjimkou. Nabídka je natolik pestrá, že si z ní ten pravý server s přehledem vybere malá firma i větší organizace. Cena toho nejlevnější přitom nepřekročí tisícovku měsíčně. V HP Compaq 4300 tepe procesor Intel Core i3-2120 a disponuje 8 GB RAM a 500 GB pevným diskem SATA-6G. Za nejvýkonnější dedikáč od HP, variantu HP Proliant dl320e Gen8 s procesorem Intel Xeon E3-1220V2, 16 GM RAM a dvěma 1 TB HDD SATA-6G, pak zaplatíte 3633 Kč. Neméně zajímavé jsou i Supermicro servery, které se proslavily velmi nízkou cenou. Ta však nijak neovlivňuje vysoký výkon a univerzální využití. Hardware od Supermicro je navíc snadno upgradovatelný. Za nejlevnější dedikovaný server Coolbarebone s procesorem Intel Atom D2700, 4 GB DDR3-1066 a 500 GB pevným diskem SATA-3G přitom zaplatíte jen 782 Kč měsíčně.

Dobrá, ale co OS a konektivita?

Ani v těchto ohledech vás služba nezklame. Dedikovaný server je dodáván bez operačního systému – zvolíte si ho sami podle aktuálních potřeb a požadavků. Nainstalovat ho můžete skrz KVM over IP, případě instalaci přenechat zkušeným administrátorům. Aby byla zajištěna maximální dostupnost, byla konektivita serverů rozdělena na český NIX (rychlost až 1Gbps) a transitní připojení (až 100 Mbps). Pokud vás parametry dedikovaných serverů od Coolhousing.net zaujaly, ale přesto stále váháte, přečtěte si další doplňkové informace přímo na webu společnosti.