Jak získat zákazníky zcela zdarma?

Mnoho podnikatelů samozřejmě touží po úspěchu. A to hlavně ve spojení s internetovým byznysem, který je aktuálně velkým hitem. Pokud něco dominuje, jsou to rozhodně internetové obchody. U nich není vždy nutné platit drahé reklamní kampaně. Jsou totiž i cesty, jak získat zákazníky zdarma. První takovou možností je doporučení. Pokud jsou u vás zákazníci spokojeni, jistě se o to podělí dále a vám tak přivedou další nakupující. To ale není cesta jediná. Společně se podíváme i na informace o tom, co to je linkbuliding. Tedy totiž souvisí s budováním zpětných odkazů a s tím, jak dobře se zobrazujete na známých vyhledávačích, jako je Seznam a Google.

Buďte co nejvíce vidět

Další cestou, jak v podstatě zdarma přilákat zákazníky je rozhodně snaha o to, abyste byli ve vyhledávačích co možná nejvíce vidět. Pokud se vám to povede, získáte celkem zajímavý příliv nových zákazníků. Cesta k tomuto stavu je spojena nejenom s budováním zpětných odkazů. Důležitá je také SEO optimalizace stránek, zaměřená právě na váš web. Tedy na to, aby se na něm nacházela správná klíčová slova, která jsou relevantní k tomu, co lidé hledají, ale i k tomu, co nabízíte. I toto je cesta spojená s tím, jak se dostat ve vyhledávačích na vyšší pozice.

Oslovte stávající zákazníky

Noví zákazníci jsou samozřejmě velmi důležití. Stejně tak jsou ale důležití i ti stávající, jelikož mohou nakoupit opakovaně. A oslovit je možné tuto část lidí zdarma, a to mailem. Proto se podívejte s námi na to, jak napsat dobrý newsletter. Tedy takový, který nejenom dokáže zaujmout, ale který zákazníka přesvědčí ke kliknutí na web, a také k následné koupi. Co by v něm nemělo chybět? Rozhodně:
  • Zajímavý předmět
  • Originální oslovení
  • Personalizace
Pokud se vám tyto, ale i další faktory podaří zkombinovat, máte velkou šanci na to, že přilákáte zcela zdarma další velké množství nakupujících zákazníků. Navíc takových, které už znáte.

Publikováno: 30. 01. 2017

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek

Tagy: jak napsat newsletter | jak získat zákazníky | SEO optimalizace