Co všechno zahrnuje taková správa sítě?

Pokud máte společnost, používáte počítače, servery a různé technologické vychytávky, neměli byste podceňovat správu počítačové sítě. V případě, že je pro vás neefektivní zaměstnávat vlastního správce sítě, protože nemáte ani vybudované žádné IT oddělení, obraťte se na externistu. Co všechno taková správa sítě zahrnuje? Určitě si přejete, aby vám hardware a software stoprocentně fungovaly. Bohužel, ani technologie nejsou spolehlivé, hackeři se snaží často nabourat do počítačových sítí podnikatelů a firem, aby získali citlivá data. Chcete takovým nekalostem předcházet? Správa sítě vám to umožní, protože se postará o bezpečnost kybernetického prostoru ve vašem podniku.

Co je to správa sítě?

V rámci správy je vám poskytnuta softwarová podpora. Správce vám nastaví a optimalizuje síťový operační systém, postará se o instalaci programů i jejich aktualizace, nakonfiguruje aplikace, nastaví zálohování a zabezpečení dat. Stejně tak je důležitá i systémová podpora, tedy dohled nad síťovým operačním systémem, servery a klientskými stanicemi. Potřebujete okamžitě vyřešit problémy? Společnost, v jejíž kompetenci je správa počítačových sítí, vám dokáže i na dálku vyřešit problémy, aniž by k vám musel jezdit technik. V neposlední řadě vám zodpoví všechny vaše otázky týkající se budování počítačové sítě a zkonzultuje s vámi problémy, poté navrhne i optimální řešení.

Na koho se obrátit?

Externích firem najdete v českých vodách hned několik. Velice vychvalovaná je společnost Trautenberkovo.cz, v jejímž portfoliu služeb je nejen správa IT, ale dokonce i školení, a to konkrétně produktů od Applu. Pokud tedy chcete ve své firmě používat pouze přístroje značky Apple, nechejte na ně proškolit vaše zaměstnance, protože ne každý je na operační systém od kalifornského giganta zvyklý.

Publikováno: 01. 12. 2019

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek