Co je to podnikový informační systém a proč se bez něj neobejdete?

Máte na starosti chod společnosti a setkali jste se s názorem, že se v blízké budoucnosti neobejdete bez takzvaného podnikového informačního softwaru? Pokud netušíte, co si pod poněkud krkolomným názvem představit, nepropadejte panice. Tak jako vy, to netuší většina majitelů firem ani vrcholových manažerů. Respektive neví, jak může podnikový informační systém zefektivnit chod společnost. My vám základní výhody demonstrujeme na ekonomickém software RIS, který vyvinula společnost Saul IS.

RIS - podnikový informační systém s tradicí

Saul IS není na trhu žádným nováčkem a na vývoj informačních systému se specializuje již od roku 1997. Ekonomický software RIS je komplexní modulově řešený podnikový informační systém, který slouží k plánování a řízení podnikových procesů a zdrojů. Vzhledem k jeho univerzálnímu charakteru je vhodný pro všechny typy subjektů (podnikání i veřejná správa) na všech úrovních. Podnikové informační systémy řeší oblast účetnictví, manažerského řízení a rozhodování, evidenci majetku, logisku, nákup a skladové hospodářství, správu dokumentů, mzdy a personalistiku, plánování a řízení výroby, ale také specializovaný oborová řešení a e-shopy.

Individuální řešení pro každého

Můžete namítnout, že podnikový software, který využívá jeden subjekt, nemusí vyhovovat jinému. A samozřejmě máte pravdu – i navzdory globalizaci, v rámci které se přístup středně velkých a velkých společností k trhu výrazně neliší, mohou být vaše požadavky specifické. Na to jsou vývojáři ze Saul IS připraveni a nad standardním jádrem systému vytváří řešení na míru. Je jasné, že požadavky malé a velké firmy nejsou stejné. Pro malé a střední společnosti je ideální varianta RIS Start, která lze díky modulovému systému přizpůsobit tak, aby firemní rozpočet zatížila co nejméně. ERP systém pomůže ke standardizaci a následnému zrychlení procesů a eliminuje nežádoucí faktory. Rozhodnutí je na vás, ale chcete-li, aby se firma nadále vyvíjela, neměli byste s implementací systému vyčkávat.

Publikováno: 23. 01. 2014 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Software

Autor: Adam Hájek

Tagy: podnikový informační systém | RIS | saul IS