Chcete ušetřit za tonery? Přečtěte si, jaký je mezi nimi rozdíl

Rozhodli jste se, že ušetříte za tisk a poohlížíte se po cenově dostupných tonerech? V prvé řadě byste se měli zorientovat v základních pojmech a ujasnit si, jaký rozdíl je mezi originálními, renovovanými a kompatibilními výrobky.

Originální tonery

Původ originálních tonerů je jasný – pochází přímo od výrobců tiskáren, případně od jejich oficiálních partnerů. Jejich výhodou je minimální kazivost, ale stojí až několikanásobek toho, co zaplatíte za neoriginální tonery. Sortiment neoriginálních tonerů lze rozdělit dle typu na renovované/repasované a kompatibilní.

Renovované tonery

Smýšlíte-li alespoň trochu ekologicky, pak vás budou renovované tonery zajímat, protože představují způsob, jak alespoň trochu přibrzdit dopad produkce spotřebního materiálu. K výrobě jedné kazety je totiž zapotřebí 5 litrů ropy a roli hraje i skutečnost, že jde o poměrně špatně zlikvidovatelný odpad. Proto se tonery znovu plní, důkladně testují a poté znovu prodávají. Obvykle se toner recykluje jednou až dvakrát. Pokud je plněn profesionálně, pak je kvalita tisku srovnatelná s originálními tonery. Amatérsky plněné tonery naopak natisknou jen minimum avizovaného množství a mohou způsobit potíže s tiskárnou. Proto se raději vyhněte necertifikovanému zboží od neznámých výrobců.

Kompatibilní tonery

Kompatibilní tonery do tiskáren jsou úplně nové a ještě o něco levnější než renovované. Kvalita tisku hodně záleží na výrobci – narazíte na velmi kvalitní zboží, ale také na zdravotně závadné výrobky, které může poškodit tiskárnu. Proto buďte při výběru obezřetní a nakupujte patentované zboží u známých prodejců, jako je například kante.cz. V nabídce zmíněného e-shopu najdete originální i kvalitní neoriginální tonery, inkoustové kazety a související sortiment.

Publikováno: 05. 11. 2017

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek

Tagy: inkoustové kazety | originální a neoriginální tonery