3 perfektní onlinovky, které si musíte zahrát

Hledáte způsob, jak přežít zbytek letošního roku? Pokud vám Ježíšek nenadělil gamesy, o které jste si napsali, nepropadejte panice a vsaďte na nejlepší onlinovky. Nicméně vás varujeme – jakmile se do některé z nich ponoříte, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je pravděpodobné, že rok 2014 nebude ani zdaleka tak produktivní, jak jste si původně plánovali. Ale za pořádnou porci virtuální zábavy to přece stojí!

World of Tanks

Není to tak dávno, co byli vývojáři z Wargaming.net gigantům herního průmyslu k smíchu. Museli se prosit o recenze na jejich počin World of Tanks a vypadalo to, že svět tankových bitev nakonec zapadne do propadliště herních dějin. Nakonec to dopadlo úplně jinak a z World of Tanks se stala legenda. Nejhranější online hru netřeba představovat, ale pokud jste se s ní přece jen nesetkali... MMORPG z pohledu třetí osoby nabízí pestré spektrum tanků převážně z 2. sv. války a počátku období studené války, nápaditá bojiště postavená na historických reáliích a neskutečné množství modifikací. World of Tanks si můžete zahrát zdarma, nebo si zaplatit prémiový účet, v rámci kterého dostanete k dispozici lepší stroje, speciální náboje či kamufláž.

War Thunder

A z bojiště rovnou na další bojiště. Ve War Thunder se však protentokrát podíváte do vzduchu. Pokud vás svazují pásy, usedněte do kokpitu některého z mnoha bojových letadel a zasaďte se o výhru mocnosti, kterou reprezentujete. War Thunder nabízí stíhače, bombardéry a proudové stíhače pod vlajkou USA, SSSR, Německa, Japonska a Velké Británie. Podobně jako ve World of Tanks, i ve War Thunder si můžete vybrat mezi free to play (hra zdarma) a premium účtem. Pokud vás „hrom války“ chytí, budete si zakrátko užívat i tanků a námořních bitev. Vývojáři studia Gaijin Entertainment na zajímavém rozšíření usilovně pracují.

4 Story: Three Kingdoms & One Hero

Od bitevní vřavy si neodpočinete ani v posledním kousku. MMORPG 4 Story od německého studia Gameforge vás však zavede do rozsáhlého fantasy světa, kde na vás čeká bezpočet zajímavých úkolů. Vyberete mezi cestou bojovníka, stínového běžce, lukostřelce, kouzelníka, zaklínače nebo kněze (za lidskou rasu, víly či kočkovité) a necháte se strhnout úžasným příběhem, který by si zasloužil knižní podobu. Opět vás čeká velmi pěkný grafická kabátek a vaše uši potěší atmosférická hudba. Zahrát si můžete zdarma, ale vždy se nabízí možnost dokoupení speciálních (placených) předmětů.

Publikováno: 24. 12. 2013 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Hry

Autor: Adam Hájek

Tagy: 4 story | war thunder | world of tanks