3 důvody, proč sledovat vozidlo pomocí GPS systému

Monitoring osobních i firemních vozů je trendem posledních let. Pokud vás nenapadá jediný důvod, proč byste měli do svého auta umístit GPS lokátor, přimějeme vás ke změně názoru. Systém pro sledování vozidel je velmi praktické zařízení a nachází využití v soukromé i obchodní sféře.

1. Jednoduché vystopování vozu případě odcizení

Krádeží vozidel sice ubylo, ale neznamená to, že by se všichni zloději stáhli do ústraní. Specializují se na dražší vozy a disponují moderními technologiemi, které jim umožňují efektivní odblokování zabezpečení. Odcizený vůz obvykle rychle přepraví daleko od místa krádeže a následně rozeberou na náhradní díly. Část „zlegalizují“ a odprodají. Pokud však na nenápadném místě ukryjete GPS sledování vozidla, snadno zloděje vypátráte. Respektive policie nebo bezpečnostní agentura. Sofistikovanější zařízení pak umožňují dálkové vypnutí motoru, monitoring náklonu vozu a další funkce, díky kterým lze minimalizovat riziko krádeže. Pro provozovatele spedičních služeb je GPS lokátor pro kamiony „must have“ i z důvodu nepřetržitého monitoringu zásilky. Chcete-li mít přehled o pohybu převáženého zboží, není nic jednoduššího, než vozy vybavit systémem pro sledování.

2. Elektronická kniha jízd a přehled

Moderní systémy jako například oblíbený Positrex šetří podnikatelům spoustu času. Automaticky generují knihu jízd, sledují aktuální polohu, teplotu, rychlost, stav baterie a další hodnoty, které vypovídají o stavu vozidla. Diagnostika se vám kdykoliv zobrazí přímo na mobilním telefonu.

3. Přehled o stylu jízdy řidičů

Máte podezření, že některý z vašich zaměstnanců nedodržuje zásady bezpečné jízdy a k vozidlu se chová velmi nešetrným způsobem? Sledování vozidla pomocí GPS vám prozradí všechny podstatné informace o stylu řízení konkrétních osob. Na základě získaných dat pak můžete učinit konkrétní preventivní opatření a zajistit, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení flotily.

Publikováno: 27. 01. 2020

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek