Začátky podnikání prý bývají složité. Skutečně?

Změny v legislativě nutí spoustu podnikatelů, kteří momentálně jedou na živnostenské oprávnění, přemýšlet o založení vlastní firmy. Pro člověka neznalého je ovšem administrativní proces zdánlivě nepřekonatelnou překážkou a raději od celé záležitosti upustí. Tím spíš, chce-li podnikat na Slovensku. Ve skutečnosti je však začátek podnikání mnohem jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Tedy samozřejmě v případě, že se ho chopíte za správný konec.

Proč zakládat firmu, když to může udělat někdo jiný?

Zalozenie s.r.o. firmy firmy není složité, ale nesmíte zapomenout na spoustu zdánlivě nepodstatných, ale ve skutečnosti o to důležitějších věcí: Stačí drobná chyba a budete si muset celým procesem projít znovu. Ztratíte nejen spoustu času, ale i peněz. Mnohem jednodušší je využít pomoc od někoho, kdo se zakládáním firem zabývá profesionální a tím spíš, chystáte-li se ji založit na Slovensku. Nechcete-li naletět podvodníkům, kteří od vás pouze vyberou poplatky a pak takříkajíc „skutek utek“, vsaďte na některou z dlouhodobě působících a prověřených firem (např. DELZIA s.r.o. - www.delzia.com). Zda k založení firmy skutečně došlo, zjistíte nahlédnutím do obchodního registru. Neméně zajímavá je i služba známá jako virtuální kancelář, která je vhodná pro ty z vás, kteří se obejdou bez fyzické kanceláře (např. pracujete-li z domova). Již za pár euro měsíčně lze využívat všechny výhody, které plynou ze sídla společnosti v Bratislavě – minimum kontrol ze strany úřadů a spoustu zajímavých služeb, které vám opět ušetří spoustu času (a peněz). Korespondenci vám bude pravidelně přeposílat administrativní pracovník a po domluvě i každý den. Pokud vás virtuální sídlo firmy v hlavním městě zaujalo, můžete ho mít už za 9 €. Více informací najdete na webu mojesidlo.sk, který provozuje společnost All4Web s.r.o.

Firmu už máte, ale jak rozjet byznys?

Hodláte-li se zabývat prodejem, pravděpodobně již přemýšlíte nad tím, jak to udělat s e-shopem. Který je ten správný právě pro vaše podnikání? Neutrácejte desítky tisíc za nejistý výsledek a vyzkoušejte atomer.cz. Tvorba a pronájem e-shopů vám zabere jen několik minut a sami si zvolíte moduly, které opravdu využijete. Nebudete platit nic navíc a kromě toho si můžete Atomer zdarma vyzkoušet. Jeho přednostem jsme ostatně věnovali samostatný článek. Začátek podnikání skutečně nemusí být složitý, co vy na to?

Publikováno: 08. 04. 2013

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek

Tagy: atomer.cz | sídlo firmy | tvorba a pronájem e-shopu | založení s.r.o.