Vyhýbáte se chytrým telefonům? Jste sami proti sobě

Patříte k těm, kterým v kapse zvoní telefon, kterému se může o vlastním operačním systému jen zdát? Striktně odmítáte chytré mobily, protože podle vás nemohou konkurovat tabletům a jiným mobilním zařízením? Děláte chybu. Smartphone vám může výrazně usnadnit každodenní peripetie.

Na úvod malou otázku. Skutečně s sebou máte vždy po ruce notebook nebo tablet? Moderní ultrabooky jsou sice velmi lehké, ale přesto poněkud nemotorné. Tablety jsou na tom rozměrově o poznání lépe, ale stále na tom nejsou tak dobře jako mobilní telefony. Jedině ty se s přehlede vlezou do kapsy a nijak nás neomezují v pohybu. Dalším argumentem je přítomnost moderních technologií, které v podobných platformách nenajdete. Na mysli máme GPS modul, gyroskop a akcelometr. A co teprve fotoaparáty? iPhone 5 strčí do kapsy většinu kompaktů střední třídy a natočíte na něm velmi slušné video v HD rozlišení. Stále pochybujete? Díky operačnímu systému můžete volat prostřednictvím VoIP aplikací a ušetřit pěkných pár peněz. To váš mobil bez OS neumí. A nebo ano?

S iPhone nebudete potřebovat platební kartu

Smartphony zastanou funkci malé kanceláře. Kromě toho, že v nich spustíme textové editory, můžeme využívat i cloudová řešení jako je Dropbox a sdílet dokumenty se spolupracovníky. Dalo by se pokračovat donekonečna. Pokud jsme vás však nepřesvědčili doposud, pravděpodobně vás nepřesvědčíme ani bezdotykovou technologií, díky které lze chytrými telefony provádět platby u prodejců. V opačném případě koukněte na levneelektro.cz, kde seženete chytré telefony za mnohem nižší ceny než u drtivé většiny konkurence. Argumentem pro nákup u jednoho z nejvýznamnějších prodejců elektroniky je i perfektní zákaznický servis a možnost financování na splátky.

Publikováno: 20. 02. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: bezkontaktní platby iphone | chytré telefony | iphone 5 | iphone bezdotyková technologie | smartphone