Výhody softwaru na míru: Proč se vyplatí investovat vývoje do vlastní aplikace?

Hledáte vhodný software a nemůžete se rozhodnout mezi „krabicovým“ řešením a vývojem vlastní aplikace na míru? Vzhledem k dynamice jednotlivých odvětví je poměrně těžké najít „masový“ systém, který by vyhovoval všem požadavkům. Ve většině případů je jedinou skutečně efektivní cestou vývoj software na zakázku. Pokud stále váháte, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Ať už jde o mobilní či webovou aplikaci, robustní informační systém nebo jiný software, měl by být rychlý, hardwarově nenáročný, stabilní a bezpečný. V tomto ohledu je vlastní systém mnohem lepší než univerzální řešení, které se většinou musí přizpůsobit potřebám daného uživatele. To s sebou přináší náklady a spoustu komplikací. Pro krabicové řešení hovoří pouze nižší cena (a ani to není jisté). Prvotní úspora se brzy vytratí s tím, že nebude stoprocentně využit potenciál systému. Software na míru je přizpůsoben vnitřním procesům firmy a zajišťuje efektivnější procesy. Nabízí sjednocené uživatelské prvky, intuitivní obsluhu a možnost pozdějších úprav či přidání dalších funkcí. Za zmínku stojí také vysoká míra zabezpečení, rozšiřitelnost a kvalitní zákaznická podpora. Samozřejmě hovoříme o vývoji systému na míru pod taktovkou renomované firmy. Obrátíte-li se na zkušené vývojáře, získáte software, který vás katapultuje o několik kroků před konkurenci. A to už stojí za vyšší investici, nebo ne?

Prim hrají webové a mobilní aplikace

Výhody softwaru na míru lze pozorovat také v případě webových aplikací, které jsou v mnoha ohledech lepší než software typu klient/server. Uživatelé nejsou nuceni k instalaci žádného softwaru a dostanou se do aplikace přes internetový prohlížeč. Vždy mají k dispozici aktuální verzi a špičkový servis, který je díky centralizaci rychlý (opravy probíhají na jediném místě a nikoliv přímo u klientů). Možnosti webových aplikací jsou velmi široké. Může se jednat o rezervační systémy, objednávkové formuláře, aukce, dynamické firemní prezentace a podobně. V posledních letech roste význam mobilních aplikací. Jde o velmi silný marketingový nástroj, pomocí kterého mohou firmy udržovat kontakt se zákazníky – informovat je o novém zboží, akčních cenách a dalších důležitých informacích. Vývoj mobilních aplikací bude v budoucnu – s ohledem na rostoucí počet uživatelů mobilních zařízení – velmi žádanou službou.

Hledáte spolehlivého partnera pro vývoj softwaru na míru?

S vývojem webových i mobilních aplikací mají bohaté zkušenosti programátoři ze společnosti tsium Limited. Firma disponuje organizační složkou v České republice a nabízí vývoj software na míru. V případě zájmu o firemní informační či databázový systém, webovou službu, mobilní aplikaci nebo eCommerce řešení neváhejte odborníky z tsium kontaktovat. Rádi vám prozradí další výhody vlastních aplikací. Další informace a reference najdete na www.tsium.cz.

Publikováno: 20. 01. 2016

Kategorie: Software

Autor: Adam Hájek

Tagy: aplikace na míru | vývoj software na míru