Víme, jak vyřešit nedostatek diskové kapacity na hostingu!

Řešíte problém s nedostatkem diskového prostoru? Pokud vaše hostingové služby nenabízí potřebnou kapacitu, případně se poohlížíte po úložišti, které využijete coby zálohovací prostor, máme pro vás skvělou zprávu. Společnost Coolhousing vám usnadní život pomocí externího datového úložiště. Nemusíte mít strach, nároky na správu jsou minimální. Nepřestávejte číst a dozvíte se podrobnosti! Zákazníci Coolhousingu mají možnost volby. Renomovaný hosting provider nabízí hned dvě různé varianty, a to sdílené datové úložiště s kapacitou do 1 TB a samostatné datové úložiště v podobě dedikovaných NASů. První řešení využijete jako náhradu kapacity VPS pro méně náročné projekty, případně jako odkladiště záloh. Druhou zmíněnou službu využijete jako samostatné řešení nebo úložiště pro náročnější projekty. A teď se na jednotlivé služby podíváme pod lupou…

Proč si objednat vyhrazené síťové úložiště?

Pod zkratkou NAS (Network Attached Storage) si můžete představit menší server se sloty pro pevné disky. Ovládá se přes webového rozhraní a primárně zastává úlohu centrálního úložiště. V praxi však NASy slouží také jako souborové, webové, emailové a stahovací servery. Zároveň vám může sloužit i k automatizovanému stahování dat z p2p sítí, např. BitTorentu.

Parametry sdíleného síťového úložiště

Sdílené datové úložiště je diskový prostor v rozsáhlém diskovém poli. Pokud vás nelimitují kritické parametry pro rychlost odezvy či počet diskových operací, pak je tato služba jako stvořená pro vaše účely. Podporuje protokoly FPT, SMB, RSYNC, SFTP a NFS. Protokoly RSYNC a SFTP mohou být šifrovány a zabezpečeny soukromým/veřejným klíčem. Nebojte se, ke svým datům máte přístup pouze vy, jen nemáte celé fyzické storage/server jen pro sebe. Chcete-li se o externích úložištích od Coolhousingu dozvědět více, zamiřte na https://www.coolhousing.net/cz/externi-datove-uloziste. V přehledné tabulce najdete veškeré parametry i aktuální ceny.

Publikováno: 23. 06. 2016

Kategorie: Tvorba webu

Autor: Adam Hájek

Tagy: datové úložiště | externí síťové úložiště