Nepodceňujte význam lokálního SEO

Podnikání bez webových stránek je v dnešní době velmi složité. A to bez ohledu na fakt, zda děláte byznys "bez hranic" - on-line, nebo v „reálném světě“ a cílíte pouze na zákazníky z blízkého okolí. Webovky se samozřejmě hodí i prodejcům a poskytovatelům služeb, kteří působí v „offlinu“, protože většina zákazníků má tendenci vyhledávat informace na internetu ještě předtím, než nakoupí nebo využijí službu. V následujících řádcích se zaměříme na tzv. lokální SEO. Tedy na optimalizaci stránek pro konkrétní lokalitu. V zahraničí se lokální SEO dělá běžně, v ČR je zatím neprávem mírně v pozadí. Naprostá většina provozovatelů webů řeší optimalizaci v globálním měřítku - přitom by mohli ušetřit podstatnou část nákladů, kdyby se zaměřili na bezprostřední okolí svého skutečného působiště. Ale co je to vlastně lokální SEO? Od klasické optimalizace se příliš neliší – opět jde o soubor technik, jejichž smyslem je zlepšení pozice webu ve vyhledávání. Zásadní rozdíl je v tom, že úpravy na webu, jakožto i linkbuilding a další součásti procesů směřují k lepším výsledkům na klíčová slova relevantní k určité lokalitě. Následující příklad seo optimalizace www České Budějovice hovoří za vše: je zbytečně pracné a nákladné optimalizovat web na klíčové slovo restaurace, když lze podnik optimalizovat na frázi „restaurace v Českých Budějovicích“. Případně ještě konkrétněji (tzv. long tail), například na klíčové slovo „restaurace v centru Českých Budějovic“.

Pro koho je lokální optimalizace vhodná?

Důraz na lokální SEO je vhodný pro všechny lokální podniky. Kromě zmíněné restaurace jde o prodejce, ale také kadeřnictví, advokátní kanceláře či ordinace lékařů. A samozřejmě řemeslníci napříč všemi obory.

Důvěřujte odborníkům, neprohloupíte

Než ztratit spoustu času s nejistým výsledkem, raději se obraťte na někoho, kdo má s lokální optimalizací dostatek zkušeností. Bez ohledu na to, zda vás zajímá optimalizace SEO České Budějovice, nebo specifická lokalita v zahraničí, vám pomohou odborníci z agentury SEO Consult.

Publikováno: 20. 03. 2019

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek

Tagy: lokální SEO