Tvorba mobilní aplikace zdarma? Přesně tohle vám umožní Adam!

Není to tak dávno, kdy byly firemní webovky považovány za jakýsi nadstandard. Dnes jsou nedílnou součástí marketingu a kdo je nemá, jako by nebyl. Technologie jdou kupředu velmi rychle a kdo je nesleduje, musí počítat s tím, že ho konkurence „převálcuje“. A co hraje prim v současné době? Chopte se svého chytrého mobilního telefonu (nepochybujeme o tom, že ho máte ;-)) a otevřete si svou oblíbenou aplikaci. Nemůžete si vybrat, protože jich používáte hned několik? Právě jste si odpověděli na otázku. App Store a Google Play doslova praskají ve švech a „appky“ přibývají jako houby po dešti. Běžným uživatelům usnadňují spoustu činností a podnikatelé si mnou ruce. Mobilní aplikace momentálně představují efektivní konkurenční výhodu, ale zanedlouho je zařadíme po boku webových stránek. I appky se stanou jedním z kamínku, bez kterých by mozaika marketingového portfolia nebyla úplná. Zajímá vás, proč byste měli o vlastní mobilní aplikaci uvažovat i vy? Navážete mnohem užší vztah se zákazníkem!

Co je to vlastně mobilní aplikace a v čem tkví její výhody?

appka mobilní roxyVraťme se na začátek a ujasněme si, co to mobilní aplikace je. Jde o speciální software, který se tvoří pro smartphony a ostatní mobilní zařízení (např. tablety). První prográmky byly poměrně jednoduché a patřily mezi ně čtečky e-mailů, kalendáře, poznámkové bloky apod. Téměř okamžitě se setkaly s velmi pozitivní odezvou uživatelů a vývojáři zaznamenali rostoucí poptávku po rozmanitějších aplikacích. Následovaly nejrůznější hry, zábavné aplikace a konečně i firemní prezentace. V současné době se při programování mobilní aplikace nekladou takřka žádné meze. Mobilní zařízení disponují celou řadu komponentu, které dávají vývojářům volné ruce (např. GPS modul). A jak již zaznělo výše, hlavní silou appek je vytvoření těsnějšího pouta mezi provozovatelem (živnostník, firma, neziskovka...) a uživatelem. Mobilní aplikace nabízí možnost, jak ovlivnit chování zákazníka a přimět ho k akci. Appka může mít podobu fotogalerie, rezervačního systému nebo utilitky, která uživateli usnadní každodenní starosti. Proč ale doposud spousta firem o vlastní aplikaci neuvažovala? Důvod je prostý – programátoři nepracují zadarmo a tvorba mobilní aplikace je poměrně drahá záležitosti. Nicméně existuje ještě jedna možnost, která je mnohem levnější než naprogramování mobilní aplikace na míru. Úspěšní vývojáři ze společnosti Anywhere nedávno spustili projekt ADAM (www.adamapp.cz), který umožňuje tvorbu mobilní aplikace zdarma. Jak služba funguje?

Co je to ADAM a proč je tvorba mobilní aplikace tak snadná?

Adam je název služby, která na českém trhu nemá obdoby. Nabízí možnost tvorby appky bez jakýchkoliv znalostí programovacích jazyků, jednoduše v intuitivním rozhraní internetového prohlížeče. Přívlastek „zdarma“ sice není tak úplně přesný, nicméně uživatelé neplatí za vytvoření aplikace, ale jen měsíční poplatek. Počet aplikací není omezen a v případě ročního předplatného vyjde měsíční poplatek jen na 680 Kč. Rozhodnete-li se službu pouze otestovat, vyjde vás měsíc na příjemných 820 Kč. A můžete sekat aplikace jako Baťa cvičky...

Co appky vytvořené přes Adama umí?

Vývojáři z Anywhere vytvořili intuitivní rozhraní, v rámci kterého zvládne tvorbu mobilní aplikace kdokoliv. Stačí nastavit prvky, které má obsahovat a umístit ji na Google Play nebo App Store, odkud si ji může kdokoliv stáhnout. Do mobilní aplikace můžete přidat texty, fotografie, ale také rezervační systém a další prvky. Aplikaci je možné synchronizovat také s profily na sociálních sítích (Facebok, Twitter...) a v neposlední řadě i s webovými stránkami. Samozřejmostí je i posílání „push up“ zpráv, tedy jednoduchých textových sdělení, které se objeví na displeji každého uživatele. Pokud si s tvorbou mobilní aplikace přesto nebudete vědět rady, nevadí. Ochotná zákaznická podpora vám vše vysvětlí.

Mobilní aplikace v Adamovi tvoří i známé osobnosti.

ADAM je užitečný nástroj, který se hodí drobným živnostníkům i velkým firmám. K dnešnímu dni bylo vytvořeno více než 170 aplikaci, mezi kterými najdete prezentace známých klubů (např. ROXY), rezervační systémy renomovaných fitness klubů, ale také appky celebrit. Adamovi neodolal legendární DJ UWA či italský šéfkuchař Emanuele Ridi. Prohlédněte si všechny mobilní aplikace a inspirujte se! mirakulum