Data vám může zachránit i váš iPhone

Pravidelná záloha dat patří k nejdůležitějším a nejopomíjenějším činnostem zároveň. Diskový prostor se pravidelně plní dokumenty, fotografiemi, hudbou, filmy, pozicemi z her...a je jen otázkou času, kdy nešťastnou náhodou o všechna důležitá data přijdeme. Někdy stačí opravdu málo a obsah disku zmizí v propadlišti dějin. Ti zodpovědnější, zálohující jedinci, jednoduše chybějící soubory obnoví, ostatním (a že jich je), zbudou oči pro pláč. Zálohování dat je přitom otázkou malé chvilky a lze k němu využít třeba vás iPhone.

DataDeposit – šikovný pomocník pro jablíčkáře

Využíváte na svém PC Dropbox? Potom není třeba DataDeposit příliš představovat. Jde o iPhone verzi aplikace, která umožňuje sdílení a synchronizaci dat prostřednictvím veřejné složky. Mimo to se dá využít i jako úložiště. Nainstalujete-li si DataDeposit do svého iPhonu, budete mít data k dispozici i na ostatních iZařízeních. Stačí pár kliknutí a vaše data putují na virtuální úložiště, odkud si je můžete kdykoliv a kdekoliv vyzvednout v původním stavu. A funguje to i obráceně – cokoliv umístíte do sdílené složky ve vašem PC, budete mít k dispozici i na svém telefonu.

iCloud – mráček, z kterého neprší

Alternativou může být služba iCloud, která uchovává hudbu, obrázky, dokumenty a další obsah iPhonu a jiných zařízení s logem Applu. Máte-li strach o svou pracně nabytou hudební kolekci či o fotografie z nezapomenutelné dovolené, jednoduše je stáhnete přes iTunes do iPhonu a zálohujete na iCloud.

Nabízí se však otázka, co dělat v případě, když jste pravidelně nezálohovali a soubory se nenávratně vytratily pryč. Je vůbec možná záchrana dat?

ABAX – získejte zpět svá ztracená data

Servisní centrum ABAX s.r.o. nabízí své profesionální služby již od roku 1996 a mezi spokojené zákazníky patří koncoví uživatelé, firmy i státní instituce. Společnost provádí servis notebooků, počítačů, tiskáren a celé řady dalších zařízení. Mimo jiné nabízí i záchranu dat či iPhone servis. O kvalitě svědčí i prestižní ocenění od Heureky – Ověřeno zákazníky. Díky zkušeným odborníkům budou vaše ztracené soubory opět tam, kde mají být – na vašem disku. Další informace o službách i podrobné návody, jak postupovat v případě ztráty dat najdete na http://www.abax.cz/.

Publikováno: 24. 10. 2012

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: abax | abax.cz | obnovení dat | servis notebooků | záloha dat