Recenze levné multifunkce od Canonu: Pixma MX515 nemá ve své cenové relaci konkurenci!

Rozhodli jste se jít s dobou a chystáte se nahradit tiskárnu, skener a kopírku multifunkcí? Hledáte-li velmi levnou, ale zároveň dostatečně kvalitní alternativu, která vám doma udělá dobrou službu, máme pro vás dobrou zprávu. Multifunkce Canon Pixma MX515 toho umí opravdu hodně a to i navzdory své ceně!

Multifunkční tiskárna Canon Pixma MX515 vypadá na první pohled jako zástupce o třídu vyšší kategorie, což je pro železo od známého výrobce tak nějak typické. Faktem je, že většina levnějších multifunkcí od Canonu směle konkuruje dražší konkurenci a nejinak je tomu i v případě tohoto modelu. Černé šasi vypadá elegantně, ale na druhou stranu se na něm s oblibou usazuje prach. Na ten však po důkladném otestování rádi zapomenete.

Canon Pixma MX515 disponuje dotykovým displejem a poměrně intuitivním ovládacím panelem. „Poměrně“ proto, protože se některá tlačítka rozsvítí až poté, co je aktivován fax, což může některé méně zkušené uživatele zmást. Dalším nedostatkem (ale opravdu posledním) je nekrytý přední podavač, který je spojen s podavačem fotografií. Budete-li chtít tisknou fotky, budete muset papír z podavače vyndat. A od teď už jen samé chvalozpěvy.

MX515 lze propojit přes USB, ale prostřednictvím LAN, Wi-Fi a AirPrint, což ocení majitelé zařízení od Apple. Skener je osazen nadzvedávacími panty a během skenování na něj zapomenete – je totiž velmi tichý. K rychlému skenování slouží automatický podavač, který papíry nezarovnává na sto procent, ale někdy je zkrátka nezbytné upřednostnit rychlost před kvalitou.

Mezi další užitečné funkce patří režim Eco (vynucený oboustranný tisk), který využijete především pro fax nebo kopírování. Nebude-li vám vadit mírné zpomalení tisku, budete moct multifunkci ztišit. MX515 zvládá i tisk nejrůznějších šablon, ale těžko říct, na kolik je v praxi využijete.

A to nejlepší na závěr. V útrobách multifunkční tiskárny sice spočívají jen dvě inkoustové náplně, ale i přesto se můžete těšit na velmi kvalitní tisk fotografií, který je ve své cenové relaci nepřekonatelný. A kolik Canon Pixma MX515 momentálně stojí? Specialista na tiskárny a tonery TisknuLevně.cz ji k dnešnímu dni nabízí za 2 345 Kč s DPH. Originální černá cartridge Canon s životností cca 180 stránek vás vyjde na 349 Kč a barevná na 465 Kč.

Suma sumárum, multifunkce MX515 je v poměru cena/výkon jasnou volbou pro všechny, kteří potřebují levného pracanta jak na běžný tisk, skenování a kopírování, tak na tisk velmi kvalitních fotografií.

Canon PIXMA MX515 Foto: Canon

Publikováno: 01. 09. 2013 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: canon pixma | canon pixma mx515 recenze | multifunkce | multifunkce canon | multifunkce recenze | pixma515 zkušenosti