Jak efektivně fakturovat svou práci?

Pokud jste velká firma, určitě máte obchodní nebo finanční oddělení, které tuto činnost dělá za vás. Jste-li naopak drobným živnostníkem, nebo freelancerem, je nezbytně nutné, abyste vše řešili sami. V takovém případě se vám budou hodit naše rady spojené s tím, jak efektivně fakturovat svou práci. První, na co se podíváme, je rychlost a jednoduchost. Vystavujte faktury během několika vteřin, jelikož i to je velmi jednoduché. V podstatě stačí mít připraven mustr faktury, kam napíšete tři nejdůležitější věci a fakturu máte hotovou. A o jaké tři důležité věci se jedná? Je to:
  • Identifikace odběratele
  • Vykonaná práce
  • Výsledná cena

Mít faktury v pořádku je snadné

Nezapomínejte také na to, že není složité mít faktury v pořádku ani po formální stránce. Není třeba složitě studovat předpisy, jelikož když využijete systém od firmy, které se na danou oblast specializuje, máte jistotu, že faktura bude taková, jako má ze zákona být. Pokud nám stále nevěříte, potom na webu najdete vzor faktury, který vás o tom přesvědčí. Nejenom, že je správně po formální stránce, ale rozhodně zaujme také tím, že je v celkem povedeném grafickém designu, který zároveň působí velmi přehledně a profesionálně. I to je cesta k celkové efektivitě fakturačního procesu.

Fakturujte odkudkoliv

Velký problém byl v minulosti to, že různé fakturační programy byly spojeny jenom s určitým počítačem, ze kterého bylo nezbytné fakturovat. I toto je v současné době minulostí, jelikož hitem číslo jedna je rychlá online fakturace. Její výhody jsou v tomto směru zcela zřejmé. Fakturovat lze v podstatě odkudkoliv, v rámci jakéhokoliv zařízení, které má přístup k internetu a samotné online aplikaci. To umožní nejenom jednodušší vystavení samotných faktur, ale i jejich případnou správu, stejně jako kontrolu. Třeba z pláže na dovolené, pokud to bude nezbytně nutné.

Publikováno: 23. 11. 2016

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek

Tagy: jak fakturovat online | online fakturace