Proč je design stránek důležitý?

Mnoho lidí si myslí, že své webové stránky dokážou vytvořit sami. A to na základě svých základních znalostí, nebo podle různých šablon. Sice to může být pravdou, ale zároveň mnohem více platí, že lepší výsledek přinese tvorba web stránek na míru. Právě design webu je totiž nesmírně důležitý a zvolit ten pravý je proces, který by měl zohledňovat hned několik konkrétních faktorů. Pokud se podíváme na několik hlavních, rozhodně se sem řadí:
  • Cílová skupina
  • Produkt nebo služba
  • Hlavní cíl webu

Design prodává

I na to je dobré nezapomínat. Správný design, spolu s logicky a efektivně rozloženými prvky totiž může být cestou k lepším prodejům. Zákazníka lze totiž přesvědčit i jinak, než jenom zajímavým produktem a lákavou cenou. My navrhneme webdesign, který toto skutečně dokáže. Dále ale dokáže působit i seriózním dojmem, díky čemuž celý web nebo eshop vypadá profesionálně a nakupující nemá jakékoliv pochybnosti o tom, zda nakupuje správně. I toto je jeden z několika zmiňovaných důvodů, proč je design stránek důležitý. A ten dobrý obzvlášť. Samozřejmě ten jenom těžko zvládnete realizovat sami a bude nutné oslovit skutečného profesionála.

Buďte přesně identifikovatelný

Web je jenom jedna součást tváře vaší firmy. Pokud máte zájem oslovit širší publikum, je určitě třeba využívat i celou řadu jiných metod. A zde už přichází na řadu snaha o to, že budete budovat brand. Tedy značku jako takovou. Srozumitelný design manual je cestou, jak toho efektivně docílit. Právě díky němu totiž vaše firma bude působit jednotným dojmem. Stejné logo, stejné barvy, stejný design ve všech oblastech. Díky tomu si lidé vaši firmu nejenom lépe zapamatují, ale pokud někde uvidí vaši reklamu, nebo třeba jenom logo samotné, ihned budou vědět, s čím si ji spojit. I toto je v oblasti designu velmi důležitý směr, který není radno podceňovat.

Publikováno: 30. 01. 2017

Kategorie: Tvorba webu

Autor: Adam Hájek

Tagy: design manual | tvorba stránek na míru