O repasovanou výpočetní techniku je zájem. 4 důvody, proč si ji oblíbíte i vy

Upcyklace je na vzestupu a svědčí o tom i podíl repasované výpočetní techniky. Trh s repasovanými produkty má hodnotu ve výši stovek milionů korun a k nejprodávanějším patří repasované notebooky a mobilní telefony značky Apple. My jsme se zaměřili na přenosné počítače a shrnuli pro vás všechny podstatné výhody, pro které je daný sortiment tak populární. Takže ještě než utratíte nemalou částku za zbrusu nový počítač – zvažte, zda pro vás není lepší volbou právě „repas“.

1. Nadprůměrná kvalita dílenského zpracování

Ačkoliv jsou repasované produkty cenově dostupné, v době uvedení na trh platily za vyšší střední třídu a mnohdy i za high end. V praxi to neznamená nic jiného než to, že i po několika dlouhých letech z hlediska kvality hravě předčí zbrusu nové modely, které spadají do tzv. nižší třídy. Za malý peníz lze získat levné ntb, které se honosí odolnými materiály a velmi dobrým dílenským zpracováním.

2. Záruka, jak má být

Zavedení prodejci nabízí repasované počítače a notebooky se zárukou bez jakéhokoliv omezení. Byť jde o zpravidla o záruku na 12 měsíců, zákazník se může spolehnout na naprosto transparentní přístup k reklamaci. A co se týče dané lhůty, roční záruka je standardem i v případě nového zboží, je-li nakupování na firmu.

3. Slušný výkon a možnost upgradu

Repasovaná výpočetní technika samozřejmě nemůže konkurovat nejnovějším high-endovým modelům, ovšem porovnání s novými produkty „nižších tříd“ snese i po letech. Výkon je pro běžné potřeby plně dostačující, a navíc se nabízí poměrně široké možnosti upgradu.

4. Konečně ekologické řešení

Trápí vás, že výroba nového notebooku není právě ohleduplná k životnímu prostředí? Pokud smýšlíte zeleně, pak jsou repasovaná zařízení jedinou správnou volbou. Po repasovaném notebooku, počítači nebo telefonu se můžete poohlédnout u specializovaného prodejce malicomputer.cz.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek