Kde sehnat vybavení na online výuku? Kupte repasované počítače

Děti ze základních a středních škol sice chodí do školy, ale nikdo neví jak dlouho. Kromě toho přibývá škol, které hygiena zavřela kvůli výskytu koronaviru. Na vysokých školách teprve začínají a z většiny mají výuku online, alespoň přednášky. Školou povinné dítě se proto v současné chvíli neobejde bez počítače. Kde má však rodina s více dětmi vzít finance na nákup počítače pro každé dítě? Kupovat každému vlastní notebook nebo počítač by bylo finančně velmi nákladné, pokud tedy nevsadíte na repasované počítače.

Co jsou repasované počítače?

Repasované počítače jsou takové, které už byly používané, ale stále se nachází ve vynikajícím stavu. Obvykle pochází z firem, jež pravidelně obměňují veškerou svou techniku, ačkoliv by s ní byl jakýkoliv problém. Někdy se jedná o počítače z leasingových smluv, i ty bývají v parádním stavu. Než jde repasovaný počítač znovu do prodeje, prohlédnou ho kvalifikovaní technici, případné vadné součástky jsou nahrazeny. Pokud na notebooku či počítači zůstane nějaká vada, je to vždy uvedeno v jeho popisu. Někdy bývají v horším stavu baterie, toto je vždy napsáno. Baterii si pak můžete pořídit novou, do začátku ji nepotřebujete, jestliže vám nevadí sedět v blízkosti zásuvky.

Jaké jsou ceny?

Můžete se na ně podívat přímo na https://www.malicomputer.cz/repasovane-pocitace/ u prodejce Malicomputer. Chcete-li opravdu ušetřit, zaměřte se na počítače či notebooky B kategorie. Ty už mají nějakou vadu, obvykle ale jen kosmetickou, případně jim nefunguje zmiňovaná baterie. V této kategorii pořídíte notebook i do tří tisíc korun. Není to sice žádné herní dělo, ovšem na online výuku a úkoly do školy bohatě postačí. Mimochodem, chcete-li ušetřit, určitě vybírejte spíš notebooky než počítače. Počítač totiž znamená koupit hlavní jednotku, monitor, k němu ještě webkameru na hromadnou výuku, reproduktory apod. U koupi notebooku nic dalšího pořizovat nemusíte. Podívejte se na jejich nabídku na https://www.malicomputer.cz/levne-notebooky/.

Publikováno: 19. 09. 2020

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek