Atomer - jednoduché a přesto komplexní e-shopové řešení

Rozhodli jste se vstoupit do rozbouřených vod internetového podnikání a poohlížíte se po vhodném e-shopovém řešení? Plánujete-li využít některý z open source systémů, varujeme vás. Na první pohled vypadají lákavě a navíc jsou „zdarma“. Při bližším prozkoumání však zjistíte, že ani zdaleka nedostačují vašim potřebám a budete do nich investovat nemalé peníze. Ideálním řešením pro začínající prodejce kteří do systému nechtějí investovat několik desítek tisíc, je pronájem e-shopů. I tato alternativa však má určitá úskalí – většinou musíme platit i za to, co naopak nikdy nevyužijeme. A právě proto nás zaujal Atomer.

Atomer.sk mají na svědomí vývojáři z All4Shop.sk, kteří vsadili na správnou kartu a rozhodli se jít vstříc nejen náročným uživatelům, ale i lidem, kteří nemají s provozováním e-shopu příliš mnoho zkušeností.  Heuréka, konečně! Mezi největší výhody (podle nás) patří důmyslný kreditní systém, díky kterému si můžete kupovat jednotlivé moduly podle aktuální potřeby. Jakmile se blíží konec předplaceného intervalu (můžete volit mezi 30, 60 a 90 dny), systém vás na skutečnost upozorní a je jen na vás, zda se ho rozhodnete dokoupit nebo ne. Vždy tedy platíte jen za moduly, které skutečně využijete. A to je fér. Moduly navíc průběžně přibývají a můžete se tak těšit na další zajímavá rozšíření.

Moduly

Velmi podařená je i administrace, která je přehledná a to i přesto, že obsahuje všechny důležité prvky. Zboží lze rychle a jednoduše editovat a přidávat k němu všechny nezbytné atributy a fotografie. Provozovatel e-shopu se jediným klikem dopracuje i k objednávkám, o kterých si může přečíst všechny podstatné informace. Užitečné jsou i reporty se zisky, které na vás vykouknou hned na úvodní stránce. Potřebujete-li hromadně kontaktovat klienty a upozornit je na důležité změny nebo akce, použijete mailing list. Shrnuto a podtrženo administrace je skutečně přívětivá a za krátkou chvilku se v ní zorientujete

Propracovaný zevnitř, ale i navenek

Ne nadarmo se říká, že obal prodává. Rozhraní e-shopu tak, jak ho vidí zákazníci, se nese v rytmu klasiky. A to je samozřejmě jen dobře. Žádné prvky nejsou umístěny tam, kde byste je nečekali a nakupování je proto rychlé a pohodlné. K dispozici je několik profesionálně zpracovaných šablon, které si můžete mírně upravit přímo přes administrační rozhraní nebo nahrát vlastní CSS soubor. Pokud vám šablony nevyhovují nebo nedostačují, nechte si udělat grafiku na míru. K tomu se dříve nebo později stejně dopracujete – jedině tak vaši online prodejnu zákazníci spolehlivě odliší od šedého průměru.

Šablona

Atomer a SEO

I sebepřehlednější administrační rozhraní a dokonalý grafický kabátek by byly k ničemu, kdyby se váš e-shop ztratil ve víru vyhledávačů. Už v základní specifikaci je proto chytré SEO nastavení, které můžete podpořit dalšími moduly. Nepodceňujte to – těch pár korun navíc se vám velmi rychle vrátí. Pokročilé SEO je další z mnoho výhod, na které u většiny konkurečních řešení nenerazíte. Než se však do nastavení pustíte, nechte si vypracovat odbornou analýzu. Investované peníze se vám velmi rychle vrátí - nevyužít možností Atomeru by byla skutečně škoda.

Shrnuto a podrženo, Atomer je velmi kvalitní a stabilní systém vhodný pro menší i větší projekty. Nezáleží na tom, zda umíte programovat - e-shop si postavíte během několika minut i bez odborných znalostí. O kvalitách se přesvědčte sami, na 30 dní si ho můžete vyzkoušet zcela zdarma. Dojdete-li k závěru, že vašim požadavkům přeci jen nevyhovuje, jednoduše si nechte od All4Shop.sk naprogramovat eshop na míru.

Publikováno: 20. 03. 2013

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek

Tagy: atomer | atomer.sk | e-shop na míru | pronájem e-shopu