K čemu je dobrá vlastní mobilní aplikace a kde si ji nechat vytvořit?

Na poli české e-commerce pořádně přituhuje. Počet prodejců je rok od roku větší a nováčky neodrazuje ani fakt, že pro drtivou většinu podnikatelů ke internetový prodej pouze přivýdělkem. Pokud jste rozjeli vlastní byznys, případně se ho teprve chystáte rozběhnout, budete se muset pořádně otáčet. Ale nenechte se odradit, někdo být na vrcholu musí. A mobilní aplikace jako doplněk k e-shopu? Prozradíme vám, proč se o ní vyplatí uvažovat. Podle statistik tráví uživatelé většinu času stráveného online používáním mobilních aplikací. Z obchodů jako App Store či Google Play je jich každou sekundu stahováno až několik tisíc. Slouží k procházení pošty, sociálních sítí a v neposlední řadě také obchodů. Oproti mobilnímu webu, tedy stránkám optimalizovaným pro mobilní vyhledávání, nabízí tzv. m-aplikace spoustu důležitých výhod. Jedinou „komplikací“ je nutnost instalace, jde však o jednorázovou akci, za kterou je uživatel odměněn rychlejším načítáním, přehlednějším rozhraním a dalšími benefity pro příjemnější zážitek při nakupování.

Že je nakupování přes mobilní aplikaci příjemnější než na stránkách v prohlížeči, je nesporný fakt. V čem konkrétně?

M-shop významně usnadňuje nakupování, protože automaticky předvyplňuje údaje. Opakovaný nákup tak může trvat třeba jen několik desítek vteřin.

Mobilní aplikaci mají uživatelé na dosah ruky, doslova na jedno tapnutí. Nemusí díky tomu e-shop vyhledávat na internetu nebo vypisovat jeho url adresu do vyhledávače.

Velkou výhodou, a to pro obě strany, je efektivnější komunikace. Zákazník se díky push notifikacím dozví novinky a důležité informace prakticky ihned. Třeba o slevové akci nebo nově naskladněném zboží.

Moderní m-shopy mohou disponovat užitečnými funkcemi, které posouvají zážitek z nakupování na vyšší úroveň. Ať už jde o možnost scanování QR kódu či jinou vychytávku, pohodlní uživatelé si vždy přijdou na své.

Jak z mobilní aplikace těží provozovatel e-shopu?

Pro e-shopera je mobilní aplikace přínosná tím, že maximálně podporuje prodej (obrat a zisk zvyšuje bezprostředně po spuštění) a v neposlední řadě otevírá cestu do zákazníkovy duše – sbírá data ohledně chování uživatelů a usnadňuje tím cílení reklamy. A především – appka je neustále na očích, a to zdarma.

Kdo vám vyrobí profi aplikaci na míru?

Došli jste k závěru, že mobilní aplikaci potřebujete jako sůl? Výroba appky je komplexní proces a měli byste ho svěřit profesionálům. Dobrou volbo jsou odborníci z wame.sk. Koukněte na reference a bude vám jasné, proč.

Publikováno: 03. 10. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Adam Hájek