Co je dobré vědět o renovovaných tonerech?

Úsporný tisk je populární téma, protože když lze ušetřit nemalou částku, tak proč do toho nejít? Navíc, když je to tak snadné. V podstatě stačí přestat kupovat originální náplně a nahradit je mnohem levnější alternativou – repasovanými neboli renovovanými neboli recyklovanými tonery. O co jde a proč bystě je měli vyzkoušet i vy? Prozradíme vám vše podstatné a je jen na vás, jestli se rozhodnete optimalizovat náklady za tisk.

Co je to repasovaný toner?

Renovované (refurbrished) tonery se vyrábí z použitých originálů, což je hlavní rozdíl mezi oproti kompatibilním náplním. Výrobci využívají původní obal, který doplní tonerovým práškem. V případě potřeby vymění nebo vyresetují tonerový čip a optický válec. Výsledek stojí za to – investice do kvality za málo peněz. V praxi jsou renovované tonery až čtyřnásobně levnější než originály, což není zanedbatelná částka.

Další fakta o repasovaných tonerech

Možná vás napadlo, že za tak příjemnou cenu nemůžete čekat prvotřídní kvalitu a bůh ví, jestli se neobjeví další nepříjemnosti. Buďte v klidu, kvalitní repasované tonery mají stejnou a leckdy i vyšší kapacitu než původní originály. Vzhledem k obrovské konkurenci se kvalita tisku posunula na velmi vysokou úroveň a je prakticky srovnatelná s originálem. Na druhou stranu můžete narazit na méně kvalitní kousky, kdy výrobce nevymění, ale jen vyčistí optický válec a na výtisku se objeví černé pruhy ještě předtím, než se vypotřebuje všechen prášek. K tomuto jevu naštěstí příliš často nedochází a poruchovost repasů se pohybuje kolem 1 – 2 %.

Jak je to se zárukou na tiskárnu?

Výrobci obecně doporučují tisk pouze s originálními náplněmi. Způsobí-li vám repasovaný toner závadu na tiskárně (nestává se, ale náhoda je...), raději do ní před reklamací ve značkovém servisu vložte originální toner. Není se však čeho bát, drtivá většina výrobců tonerů garantuje náhradu škod, vzniklých použitím repasované náplně. Článek jsme připravili ve spolupráci s e-shopem gras.cz, který prodává špičkové repasované tonery.

Publikováno: 28. 01. 2015

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: repasované náplně do tiskáren | repasované tonery