Browser hry, které vás dostanou

Počítačové hry se velmi rychle vyvíjí a nejinak je na tom i specifický segment online her, které si můžeme zahrát přímo v prohlížeči. Takzvané browser hry byly v minulosti do značné míry omezeny rychlostí internetového připojení, ale dnes se spousta z nich vyrovná plnohodnotným „krabicovým“ titulům. Dostávají se do středu zájmu, na čemž má nemalý podíl podíl německá společnost Bigpoint. Vzhledem k obrovskému množství online her, které v posledních letech vývojáři z Bigpointu chrlí, jsme se jim rozhodli věnovat pár slov. Zaslouží si to.

Logo Bigpoint je notoricky známé. Aby také ne, do dnešního dne se do online browser her zaregistrovalo více než 200 milionů hráčů. A to je velmi slušné číslo :-) Většina hráčů zaregistrovala přítomnost až s příchodem populárních casual games s přídomkem „rama“. „Simulátory“ farmaření Farmerama, provozování letiště Skyrama a kouzelné zahrady Fantasyrama si získaly přívržence hlavně z řad mladších hráčů a ženského publika, ale v portfoliu Bigpointu je celá řada dalších gamesek, které vzbudily ještě větší ohlas.

Za zmínku stojí především online verze fantasy MMORPG Drakensang, která se pyšní nebývale detailní 3D grafikou a propracovaným světem, který pohltil miliony hráčů. Drakensang se navíc neustále vyvíjí a přibývají nové featurky, díky kterým je hra ještě přitažlivější.

Nekončí to ani Drakensangem. Ne každému fantasy sedne a právě pro takové hráče připravili bigpoinťáci pořádnou dávku akce v prostředí krvežiznivých hrdlořezů. Pokud se cítíte jako bukanýr a chcete si vyzkoušet, jaké to je kormidlovat vlastní pirátský koráb, jděte do online strategií Seafight nebo Pirate Storm. Dělovými koulemi to jen sviští a poklad čeká jen na ty nejodvážnější.

A aby toho nebylo málo, chystá Bigpoint další a další kousky, které si můžete zahrát zcela zdarma. Stačí jednoduchá a rychlá registrace a můžete si zahrát přímo ve svém prohlížeči. Kompletní přehled všech her najdete na cs.bigpoint.com.

Publikováno: 23. 04. 2013

Kategorie: Hry

Autor: Adam Hájek

Tagy: bigpoint | browser hry | drakensang | farmerama | online hry | seafight pirate storm | skyrama