3 věci, na které si dát pozor při výběru nové tiskárny (pokročilé techniky!)

Tipů na výběr tiskárny jsou na internetu stovky či tisíce. Řada z nich opakuje práci s barevnými náplněmi, cenu tisku a funkce daného zařízení. My jsme pro Vás dnes připravili pokročilé „techniky“, které Vám ušetří spoustu peněz a starostí.

Uživatelské recenze mohou mást

Hodnocení na zbožových porovnávačích či e-shopech mohou sloužit jako užitečný zdroj informací. Mějte však na paměti, že:
  • všeobecně platí, že více než 15 % recenzí na internetu je falešných
  • lidé zboží často hodnotí krátce po jeho koupi, tj. bez dlouhodobé zkušenosti
  • výrazně se liší motivace, proč si lidé daný produkt kupují a tomu odpovídá i hodnocení. Zatímco běžný domácí uživatel si vystačí s rychlým černobílým tiskem a jednoduchým nastavením tiskárny, pracovník v kanceláři od stejné tiskárny očekává schopnost pracovat s více frontami, síťového připojení, velkokapacitní náplně či podavače apod.

Pozor na strategii „hook and bite“

Levně prodat a následně draze servisovat. Strategie „hook and bite“ není cizí ani výrobcům tiskáren. V praxi se můžeme setkat se zařízeními, které sice mají nízkou pořizovací cenu, nicméně náklady na spotřební materiál či náhradní díly jsou výrazně vyšší než u zařízení s vyšší pořizovací cenou. Zároveň, některé modely tiskáren jsou dlouhodobě náchylné k chybám, které nelze odstranit levně či dokonce vůbec. Vždy se tedy zajímejte o cenu náplní k dané tiskárně, možnosti využít tzv. alternativní cartridge či tonery a tím a dostupností náhradních dílů.

Servisní síť je stejně důležitá, jako značka samotné tiskárny

Velké rozdíly v dostupnosti servisní sítě jsou nejen mezi jednotlivými výrobci, ale i mezi produktovými řadami stejné značky. Zároveň, existují propastné rozdíly v kvalitě práce jednotlivých servisních středisek. Není výjimkou, že konkrétní řadu tiskáren servisuje jediná firma. V takové případě pak nemáte příliš na výběr a víceméně musíte přistoupit na podmínky, které Vám toto servisní středisko předloží. Před nákupem tiskárny se tedy informujte o dostupnosti servisní sítě pro danou tiskárnu a také zkušenosti, které s těmito středisky mají majitelé tiskáren stejné řady.

Publikováno: 20. 06. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek