Nepodceňujte volbu webhostingu

Pamatujete si na doby, kdy bylo na českém trhu jen několik málo poskytovatelů webhostingu? Ceny za webhosting se pohybovaly v úplně jiných částkách, ačkoliv kvalita často velmi pokulhávala. Srovnáme-li nabídky (a počet) webhostingových společností dnes, dojdeme k závěru, že se nabídka služeb, jejich kvalita a ceny výrazně zlepšili. Změny k lepšímu se samozřejmě netýkají všech webhosterů a někteří zůstali trčet v době kamenné (hardwarem, ale i cenami). Pokud se v současné době poohlížíte po webhostingu, nebudete to mít s výběrem jednoduché. Budete se muset rozhodnout mezi zvučným jménem a velmi nízkou cenou. Vyplatí se vůbec ohledně hostingu dělat jakékoliv kompromisy?

Domény za pár korun

Příjemnou zprávou je, že většina webhosterů velmi snížila ceny za registraci (a prodloužení) domény. Většinou za ně nezaplatíte o moc víc, než sto padesát korun. Registrace domény je velmi jednoduchý a bezproblémová záležitost a jistě ji zvládnete i v případě, že jste to ještě nikdy nedělali. Webhostingové společnosti mají většinou velmi intuitivní webové rozhraní, kterým se prokoušete i bez předchozích zkušeností. To samé platí i o webhostingu. Ceny za webhosting jsou ve srovnání s cenami před deseti lety až několikrát nižší. Pokud nabídky pečlivě sledujete, určitě jste v poslední době zaznamenali, že s nízkými cenami přichází i současní leadři a nikoliv menší začínající poskytovatelé webhostingu. Žádný kompromis se tedy nekoná a můžete klidně usnout s vědomím, že platíte pár korun za skutečně kvalitní hosting.

Potřebujete více prezentací?

Obrovský hit je takzvaný multihosting, tedy hosting, který umožňuje mít více aliasů. Pokud vám multihosting nestačí, můžete si zaplatit vlastní VPS, tedy virtuální server. Ten uspokojí i ty nejnáročnější a při větším počtu prezentací vás ročně vyjde mnohem levněji, než samostatné hostingy. Co se konkrétní nabídky týče, velmi zajímavě se jeví ceny i služby od active24.cz. Nechcete-li dělat kompromisy na úkor kvality hostingu a zároveň se nepřeplatit, pak je active24.cz velmi dobrou volbou.

Publikováno: 25. 04. 2012

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Adam Hájek

Tagy: active24 | active24.cz | domény | hosting | vps | webhosting