Jak tisknout levně, ale přesto kvalitně?

Pokud tiskárnu použijete jednou za čas, zřejmě náklady za barvy příliš neřešíte. Ale co když se vaše tiskárna zastaví jen ve chvíli, kdy měníte náplň a přidáváte do podavače nové papíry? V takovém případě je úspora na místě. Slyšeli jste již o kompatibilních a renovovaných tonerech a cartridgích? Prozradíme vám vše, co byste o nich měli vědět a navrch doporučíme prodejce, u kterého seženete barvy do tiskárny levněji než kdekoliv jinde!

Jaký je rozdíl mezi originálními, kompatibilními a repasovanými náplněmi či tonery?

Co je to originál, zřejmě vysvětlovat nemusíme. Originální tonery a cartridge pochází z produkce výrobce tiskárny (případně oficiálního partnera) a jsou zárukou perfektní kvality. Na druhou stranu představují nejnákladnější řešení. Kompatibilní komponenty jsou nové a výrazně levnější než originální. Bohužel hrozí riziko, že si s nimi tiskárna „nebude rozumět“, tisk nebude tak kvalitní a v nejhorším případě dokonce sníží její životnost. Pokud se však poohlédnete po kvalitních kompatibilních náplních, které prochází přísnou kontrolou, nemáte se čeho bát. Poslední možností jsou repasované náplně do tiskáren. Jde o znovunaplněné originály, které jsou plně funkční. Některé komponenty byly nahrazeny zcela novými, tudíž je zaručena stoprocentní spolehlivost. Repasy snoubí nejnižší cenu, vynikající kvalitu tisku a ekologický charakter.

Díky Toneře ušetříte za tisk pořádný balík

Ať už vaše volba padne na originální, kompatibilní nebo repasované tonery či cartridge, poohlédněte se po nich na www.tonera.cz. E-shop provozuje společnost TONERA spol s r.o., která je na trhu již od roku 1992. Nabízí více než 850 druhů produktů (např. cartridge Epson, cartridge, cartridge Konica, cartridge Apple, cartridge Minolta, cartridge Canon a další) a pokrývá více než 90 % běžně používaných tiskáren. Sortiment čítá také plnící soustavy, litráž inkoustů, pásky, papíry a další příslušenství a spotřební materiál. Mimo jiné i samotné tiskárny.

Publikováno: 20. 12. 2014 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: jak tisknout levně