Jak nejlépe ochránit displej iPhonu před poškozením?

Pokud jste hrdým majitelem iPhonu nebo si v nejbližší době plánujete udělat radost novým „jablečným“ produktem, tak určitě víte, že tak drahé zařízení nelze ponechat bez ochrany. Respektive ano, ale opravdu chcete podstoupit riziko velmi drahé opravy? K ochraně displeje iPhonu nestačí pouze obyčejný kryt, ten ochrání pouze zadní stranu a hrany. Není žádným tajemstvím, že jakýkoliv náraz může být pro iPhone fatální, přestože jsou zařízení značky Apple poměrně nárazuvzdorná. Jistě nechcete platit za opravu displeje, která není zrovna levná. Proto jsme v následujících řádcích sepsali pár rad a tipů, jak křemíkového společníka co nejlépe ochránit.

Plastová folie jako poslední možnost

Plastovou folii na displej většinou obdržíte na prodejně po zakoupení nového zařízení, kde vám ji obsluha za příplatek ochotně nalepí. Ovšem nejedná se o nijak speciální ochranu, která by eliminovala veškerá rizika poškození při nárazu. Jednoduše řečeno, plastová ochranná folie je lepší než žádná ochrana. Výhodou je, že ji pořídíte za poněkud nízkou cenu, na rozdíl od tvrzených skel. Počítejte s tím, že postupem času folie začne žloutnout a vytvoří se na ní škrábance, čímž se zhorší čitelnost displeje.

Tvrzené sklo jako top volba

Nejlepší možnou ochranou diepleje mobilního telefonu je právě tvrzené sklo. To představuje nejvyšší stupeň ochrany před poškrábáním a rozbitím. V případě, že natrefíte na kvalitní výrobek, je riziko rozbití při nárazu minimální až nulové. Sklo se navíc snadno aplikuje a pomáhá zachovat čitelnost displeje. Pokud často nosíte mobil v kapse, kde máte i klíče nebo jiné ostré předměty, doporučujeme temperované sklo dvojnásob. Pokud jste majiteli iPhonu nemusíte mít obavy, že neseženete žádnou ochranu na displej, protože na trhu naleznete spoustu výrobců, kteří se věnují právě výrobě tvrzených skel a folií na produkty od společnosti Apple. Poohlédnout se po něm můžete třeba v eshopu ipouzdro.cz, kde najdete také kryty a další praktické příslušenství včetně bezdrátové nabíječky do auta.

Publikováno: 21. 01. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek