Recenze: Testovali jsme webhosting Banán.cz

Postavit web na tzv. freehostingu si dnes může dovolit jen někdo, kdo stránky zakládá jen pro zábavu. Máte-li v plánu spuštění firemní prezentace, e-shopu nebo jiné komerčního projektu, pak se neobejdete bez kvalitního (a placeného) webhostingu. V neposlední řadě také bez domény a webu samotného. Ale kdo se má vyznat ve všech těch nabídkách? Společností, které nabízí hostingové služby, je v současné době přehršel. My jsme se zaměřili na banan s.r.o., která je na trhu již od roku 2004.

Radovana Kalužu zřejmě znáte. A o to jde!

Za společností banan s.r.o. stojí známý ostravský podnikatel Mgr. Radovan Kaluža. Už jste o něm četli/slyšeli a to i přesto, že se v nepohybujete v IT branži. Není divu, jde o osobnost, která se umí zviditelnit a prodat. A i přesto, že budí kontroverzi, jde o opravdového profesionála, kterému za bezproblémový chod webů vděčí tisíce klientů.

Proč je placený hosting lepší než webhosting zdarma?

Stále si nejste jistí, proč byste měli platit za něco, co můžete mít zdarma? Banán.cz má pro své klienty také něco navíc, ale k tomu se dostaneme později. Jde o to, že jediná výhoda freehostingu tkví v ceně, ale negativa výrazně převažují. Zpravidla jde o výrazná omezení (nízké datové limity, absence zálohování, špatná nebo žádná zákaznická podpora...) a ty vám dříve, nebo později zkomplikuji život. Jednoho krásného dne si to provozovatel freehostingu rozmyslí a službu vypne. Vy přijdete o webovou prezentaci a ušlý zisk vám nikdo nenahradí. Do podobné šlamastiky se v případě placeného webhostingu nedostanete. A vsadíte-li na Banán.cz, získáte mnohem více než u většiny konkurenčních poskytovatelů.

Banán.cz slaví kulatiny, je na trhu již deset let

O tom, že pan Kaluža svému oboru rozumí, svědčí i desetiletá působnost jeho firmy. Ta navíc neustále rozšiřuje portfolio služeb a zlevňuje. A přestože webhosting na Banán.cz není úplně nejlevnější, pravděpodobně jde o nejlepší poměr ceny a výkonu. V současné domě jsou k mání tyto tři webhostingové programy:
  • STANDARD
  • SEO
  • VIP
Cena tarifu STANDARD začíná již na 39 Kč / měsíc (musíte si ho ale objednat na 10 let) a časopis CHIP jej vyhodnotil jako nejvýhodnější webhosting. Parametry jsou následující:
  • datový limit pro data 20 Gb
  • datový limit pro e-maily 5 Gb
  • pravidelné zálohy
  • služby elektronické pošty
  • NONSTOP technická podpora
Tarif STANDARD je určen pro menší až středně velké weby, nicméně pro větší projekt doporučujeme tarif VIP s větším datovým limitem (100 Gb), větší dostupnou pamětí pro PHP skripty a méně klienty na serveru. A co se týče varianty SEO hosting, má totožné parametry jako VIP tarif, ale dostanete navíc SEO optimalizaci, o kterou se postarají technici. Ti společně s vámi určí klíčová slova a v pravidelných intervalech vám budou zasílat informace o dalších změnách. Budete-li s nimi plně spolupracovat, brzy se dostanete na přední pozice ve vyhledávačích.

K webhostingu dostanete moderní webovky zdarma!

Máte za co, že když vám někdo nabídne cokoliv zdarma, je za tím nějaký podvod, případně to nebude stát za řeč? Webové stránky zdarma od Banán.cz vás mile překvapí. Jsou postaveny na intuitivním CMS (content management systém) a stačí, když si vyberete některou ze 700 elegantních šablon a vložíte text. Je to snadné stejně jako práce v textovém editoru. Navíc budete mít k dispozici videotutoriál, který vás tvorbou webu provede pěkně krok po kroku. Chcete-li, můžete si web zdarma vyzkoušet hned teď. A nebude-li vám vyhovovat žádná z šablon, můžete si nechat vytvořit grafiku na míru (placená služba).

U „banánů“ se vaše webovky budou cítit jako doma

Suma sumárum, Banán.cz má rozhodně co nabídnout. Detailní parametry všech služeb si můžete prohlédnout na www.banan.cz. A ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu webhostingu, stoprocentně budete spokojení. Samozřejmostí je také registrace domény, tvorba e-shopu a spousta dalších služeb, které by se vám mohly hodit.

Publikováno: 27. 10. 2014 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Tvorba webu

Autor: Adam Hájek

Tagy: banan.cz webhosting | recenze banan.cz | zkušenosti banan.cz