Virtuální kancelář jako ideální volba pro home office

Důvodů, proč pracovat z domova a netrávit většinu dne v kanceláři, se nabízí poměrně dost. Pro někoho je domácí prostředí mnohem příjemnější, jiný si cení časové úspory, kterou by jinak strávil dojížděním. A samozřejmě zde je i finanční hledisko. Pronájem kancelářských prostor není zanedbatelnou položkou – ročně vychází na desítky až stovky tisíc korun. Ale jak vyřešit adresu vaší firmy, když ji nechcete na svém trvalém bydlišti? Řešení je snadné, nazývá se virtuální sídlo.

Za boom home office může koronavirová pandemie

Home office je poslední měsíce v kurzu. Může za to pandemie koronaviru, která firmy přiměla ke změně pracovního prostředí. Mnozí lidí však práci z pohodlí domova preferují již dlouho a neměnili by ani za nic na světě. Díky virtuálnímu sídlu nemusí využívat vlastní adresu, a navíc mají v případě potřeby k dispozici reprezentativní prostory.

Proč využívat virtuální sídlo?

K hlavním výhodám virtuálního sídla firmy patří prestižní adresa. Za pár set korun měsíčně lze využívat sídlo firmy v Praze, která je obecně vnímána jako centrum obchodu. Mnohé potenciální obchodní partnery a klienty může pozitivně ovlivnit a následně přimět ke spolupráci právě tento zdánlivý detaily. Dalším pozitivem je fakt, že v metropoli působí mnohonásobně více subjektů, než jaký je potenciál kontrolních úřadů. Pravděpodobnost kontroly FÚ tak výrazně klesá. Virtuální kancelář je obvykle úzce provázána s množstvím doplňkových služeb. K těm základním patří přeposílání či skladování pošty, vyřizování telefonátů, ale také zmíněný pronájem zasedací místnosti – využijete ji vždy, když si s naplánujete důležitou schůzku.

Přesídlete do Prahy za pár stovek

Někteří poskytovatelé sídel jdou ještě dál a v rámci komplexních služeb nabízí i správu účetní agendy, zastupování při jednání s úřady, správu reklamních kampaní a apod. K nejzkušenějším a nejdéle působícím patří Kancelářské centrum s.r.o., které nabízí několik výhodných balíčků. Aktuální ceny najdete na www.kancelarske-centrum.cz.

Publikováno: 16. 07. 2020

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek