Pandemie ovlivnila také fungování datových center. Jak fungují v době COVIDu?

Žijeme v prazvláštní a velmi nelehké době. Již delší dobu svět zmítá koronavirus a bez nadsázky lze říct, že ovlivňuje životy naprosté většiny z nás. Nosí se roušky, zaměstnanci – pokud jim to charakter práce umožňuje – pracují doma a mnohé firmy nyní poskytují služby, které ještě relativně nedávno nikdo nepotřeboval. Ovšem v případě datových center panuje trochu jiná situace. Podívali jsme se do datového centra Coolhousing, které v rámci služeb serverhousing a rackhosting poskytuje velkou řadu vzdálených služeb zcela zdarma již několik let.

Elektronická objednávka i smlouva

Na webových stránkách datacentra si pomocí transparentního konfigurátoru jednoduše vyberete požadovanou službu, případně pokud požadujete službu speciálně na míru podle vašich požadavků, potvrdíte si ji e-mailem či telefonicky se zástupcem Coolhousingu a následně obdržíte elektronickou verzi smlouvy. Tu jednoduše podepíšete i bez elektronického podpisu a pošlete emailem zpět. A to je vše.

Bezplatná přeprava serveru do datacentra

Pokud uvažujete o umístění serverů v Coolhousingu, můžete si vybrat ze služeb rackhosting nebo serverhosting. Ohledně přepravy si již nemusíte lámat hlavu. Po objednávce se vám do několika hodin ozve zástupce datového centra, který s vámi projde veškeré související záležitosti, domluví se s vámi na přesném čase a místě předání vašich technologií, doporučí vám optimální způsob zabalení a probere síťovou konfiguraci serveru.

Jakmile dopravce poté doručí váš pečlivě zabalený server do datacentra, ujme se ho technická podpora, která je v datacentru přítomna nonstop a dle vašich instrukcí vaše servery bezplatně zapojí špičkovou konektivitu i třeba s rychlostí 10 Gbps, kterou si teď můžete pořídit za zlomek ceny!

Virtuální kapitánský můstek

Veškerou administraci vašich serverů provedete prostřednictvím přehledného a unikátního rozhraní Controlpanelu, na který se lze připojit i přes mobilní zařízení. V administraci máte veškeré důležité informace jako na dlani – síťové nastavení, příkon vašeho serveru, IP adresu, faktury, aktuality i nové služby. Vše můžete pohodlně ovládat pomocí několika pohybů myší či prstů.

Vzdálený management a Remote Hands

V případě, že budete potřebovat dokonfigurovat server či na něm něco změnit, nemusíte opět vážit cestu do Coolhousingu – trn z paty vám vytrhne vzdálený management (IPMI, iLO, DRAC) nebo bezplatná služba KVM over IP, které nechybí rozhraní pro sériový port. Díky této výhodě můžete odkudkoliv pracovat na serveru jako byste byli v datacentru fyzicky přítomni.

Remote Hands jsme nakousli v odstavci o přepravě serveru. Ačkoliv ji spousta firem opomíjí, Coolhousing moc dobře ví, jak je důležitá. Drobný servis, který netrvá déle než 15 minut, může zahrnovat zapojení a restart serveru, vizuální kontrolu serveru a další méně náročné práce. Technická podpora je neustále k službám – stačí zvednou telefon, napsat email či poslat zprávu z Controlpanelu, sdělit své požadavky a vše bude obratem vyřízeno.

Shrnuto a podtrženo, datové centrum Coolhousing nabízí ke svým službám mnoho výhod s přidanou hodnotou, které zákazníkům (nejen) v době pandemie šetří čas, starosti a vlastně i zdraví. Chcete-li se o společnosti provozující více než 17 let vlastní datové centrum se třemi moderními klimatizovanými serverovnami dozvědět více, zamiřte na coolhousing.net.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek