Proč používat vlastní doménu?

Máte už vlastní doménu? Nemáte a chtěli byste jí mít? Víte co vůbec pojem doména znamená a jaké jsou její výhody? Na nic nečekejte a zaregistrujte si doménu.

V doméně je základ úspěchu

Denně využíváme internet a jeho služby a ani nás možná nenapadlo, že všude kolem nás jsou domény. My je poznáme jako název internetových stránek, které právě vkládáme do vyhledávání nebo jako část adresy emailu, která se nachází za zavináčem. Doména je unikátní adresa internetu, která přesměruje uživatele na konkrétní obsah stránek. Držitel domény jí může připojit ke značce své firmy, jménu a tím představit návštěvníkovi svoje produkty, služby, blog, e-shop, fotografie, atd. Co se týká domén českých, tak provozovatelem u nás je sdružení CZ.NIC. Provozovatel se stará o bezproblémové fungování českého centrálního registru domény.cz a také zajišťuje, aby každá doména byla originální a registrovaná na konkrétního držitele. Poskytuje také seznam autorizovaných registrátorů, přes které se každá nová doména registruje.

Co získáte vlastní doménou?

Aby měla doména značný úspěch, tak záleží na samotném výběru názvu. Dobrá doména je úspěšné klíčové slovo, které při zadání do vyhledávače přivede uživatele právě na vaše stránky. Důležitá je i celková délka názvu, takže nejlepší je název, který obsahuje 2-3 slova. Chce to něco srozumitelné, zapamatovatelné a nezaměnitelné. Vlastní doménou získáte pocit svobody, originality a snadného nalezení vaší firmy, blogu, e-shopu, atd. Také důležitá prestižnost, protože doména je spojena s vaší značkou, službou nebo produktem. Vlastní doména vám umožní také měnit obsah, umístit vlastní prezentaci, provozovat emailové adresy podle své volby, atd. Zvolením domény s koncovkou.cz získáte také vyšší důvěryhodnost a dáte všem na vědomí, že jde o obsah český. Pokud jste se rozhodli založit si vlastní doménu, tak stačí přejít k registraci přes vhodně vybraného registrátora. Například si vyberete registrátora TELE3, tak se obrátíte na něj. Firma TELE3 patří mezi TOP10 registrátorů, které si uživatelé vybírají a poskytuje i další služby v oblasti internetu a telekomunikace. Třeba webhosting, samp servery, hosting zdarma, media server, web server a podobně. Ověření domény před registrací probíhá přes WHOIS nebo přes registrátora.

Publikováno: 26. 09. 2017

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek

Tagy: proč mít doménu | registrace domény