Nejlepší způsoby, jak být na internetu vidět

Ať už podnikáte v jakémkoliv oboru, rozhodně byste neměli opomíjet online marketing. Internet je nepřekonatelný nástroj, díky kterému můžete oslovit zákazníky na druhém konci republiky, a třeba i na opačné straně zeměkoule. Prosadit se mezi konkurencí je dnes bohužel výrazně náročnější než v minulých letech a budete-li se chtít dostat mezi elitu, nezbude vám, než vsadit na vhodnou formu propagace. Ty nejefektivnější vám dnes v rychlosti představíme.

SEO optimalizace

Říká se, že obsah je král, ale i sebekvalitnější texty vás do popředí vyhledávačů nedostanou. Na lepší pozice vás dostane dlouhodobý proces zvaný search engine optimization. Jde o komplikovanou metodiku úpravy onpage a offpage faktorů takovým způsobem, aby vyhledávač stránku upřednostnil před ostatními. SEO je nezbytnou a dost možná nejdůležitější součástí on-line marketingu.

PPC reklama

Jak by se vám líbilo okupovat první pozice na vysoce konkurenční klíčové slovo i bez dlouhodobého linkbuildingu? Správně nastavená PPC reklama zajistí, abyste byli „první“ třeba hned.

Sociální sítě

Opomíjet sociální sítě je v dnešní době takřka hřích. Účet na Facebooku nebo Twitteru a vlastní Youtube kanál vám může přinést nečekané výsledky. Připojte svůj web do středu dění a výrazně zvyšte konverzní poměr.

PR články

Znáte lepší způsob, jak informovat potencionální zákazníky o vašich službách či produktech, než jim je naservírovat prostřednictvím poutavého článku? Nebojte se oslovit magazíny, o nichž jste přesvědčení, že je navštěvuje vaše cílová skupina a domluvte se s majitelem na publikaci. Cena za zveřejnění PR článku se pohybuje v řádech set až desítek tisíc korun, v závislosti na kvalitě a návštěvnosti webu. Pamatujte si, že článek v magazínu s návštěvností několika set relevantních návštěvníků vám může přinést větší konverzi než text na webu s několika tisíci návštěvníků, kteří o váš obor nejeví zájem.

Způsobů, jak se na webu zviditelnit, je samozřejmě daleko více. Všechny však mají jedno společné. Chcete-li, aby skutečně fungovaly, budete se muset obrátit na na někoho, kdo se může pochlubit prokazatelnými výsledky. Výsledek sebeefektivnější propagace je v nezkušených rukách nulový a naopak. I zdánlivě obyčejný, ale citlivě umístěný banner, vám může výrazně zvýšit obrat. Se všemi uvedenými způsoby propagace vám pomůže reklamní agentura Žilina Visitero.sk.

Publikováno: 22. 08. 2022

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek